Hit 2011: turystyka eventowa

W Polsce zaczynają pojawiać się pierwsze oferty wyjazdu na królewski ślub. Jedna z polskich agencji edukacyjnych oferuje kurs języka angielskiego w Londynie połączony z udziałem w ślubie księcia Williama. Najwięcej jednak ofert tego typu wyjazdów znajdziemy w czeskich, brazylijskich i amerykańskich biurach podróży.
 
Nie tylko beatyfikacja Jana Pawła II zachęci w tym roku Polaków do podróżowania. Także ślub księcia Williama i Kate Middelton dla wielu będzie powodem, żeby odwiedzić Wielką Brytanię. Z sondażu przeprowadzonego przez Language Abroad wynika, że ponad 43 proc. Polaków chętnie wzięłoby udział w królewskim ślubie machając z widowni.
 
– W tym roku mamy dwa duże wydarzenia, które pokazują znaczenie turystki eventowej. Do Rzymu przyciąga beatyfikacja, do Londynu ślub. Za dwa lata kierunek się odwróci i to Polska stanie się atrakcyjnym kierunkiem podróży. Przyciągać będzie EURO 2012 – śmieje się Halina Juszczyk, dyrektor agencji edukacyjnej Language Abroad.
 
Bardziej podekscytowani ślubem stulecia są Rosjanie. Wg gazety Daily Mail aż 83 proc. naszych wschodnich sąsiadów wybrałoby się 29 kwietnia do Londynu. Ślub jest także wydarzeniem wartym podróży dla 75 proc. Czechów. W realizacji marzenia o udziale w królewskim ślubie mają pomóc specjalne oferty weekendów i wakacji, które zaczęły się już pojawiać w agencjach turystycznych i edukacyjnych u naszych sąsiadów. Także w Polsce obok ofert wycieczki do Rzymu, znajdują się te na 29 kwietnia do Londynu.
 
Miliony ludzi, miliony funtów
 
Ślub księcia Williama i Kate Middleton ożywia brytyjską turystykę, a optymiści twierdzą, że może również ożywić, napędzić gospodarkę. Już dziś gorącymi kierunkami podróży stają się Wyspy Scilly, gdzie młoda para spędzi miesiąc miodowy. Takie oferty od 3 miesięcy są hitami w brytyjskich biurach podróży. Sam ślub już stał się główna atrakcją Londynu na najbliższy sezon. Jak wyliczyła gazeta Daily Mail uroczystość przyciągnie do Londynu aż 25 tys. obcokrajowców. Głównie Rosjan, Brazylijczyków i Czechów, to oni deklarują największą chęć wzięcia udziału w ślubie – poddaje gazeta. Łącznie do stolicy Wielkiej Brytanii ma zjechać aż 1,1 miliona turystów, dwa razy tyle, co podczas ślubu Diany i Karola – podaje z kolei portal Visit London.
 
Nic więc dziwnego, że w ofertach firm turystycznych i edukacyjnych na całym świecie zaczęły pojawiać się wycieczki, wczasy, a nawet kursy językowe, których główną atrakcją jest przyszła para królewska. Jedna z międzynarodowych firm turystycznych oferuje w tym czasie romantyczny weekend w Londynie za 295 euro, z którego mogą skorzystać Niemcy. British Airways przygotowało specjalny ślubny pakiet od 795 dolarów wzwyż od osoby, z zakwaterowaniem w dwugwiazdkowym hotelu w Londynie. W Polsce również znajdujemy oferty, kuszące ślubem księcia Williama.

Już od 535 funtów można spędzić tydzień na specjalnym kursie językowym w Londynie, którego główną atrakcją jest udział w ślubie księcia Williama. Polacy, którzy wybierają się do Londynu na własną rękę np. tanimi liniami lotniczymi, mogą od 2 stycznia do 29 kwietnia skorzystać ze specjalnej oferty Royal Weeding Walk, jaką dla zagranicznych turystów przygotowała jedna z firm turystycznych. Za wycieczkę szlakami ślubnymi zapłacimy 15 funtów od osoby. Wycieczka cieszy się tak ogromnym powodzeniem, że można ją rezerwować już tylko on-line.   

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s