Commerzbank spłaca dług


W ciągu najbliższych tygodni Commerzbank (właściciel m.in. BRE Banku, a zatem MultiBanku i mBanku) spłaci 14,3 mld euro z tzw. cichych udziałów Soffin, które opiewają obecnie na 16,2 mld euro. Najpóźniej do 2014 roku bank całkowicie zwróci pomoc państwową, uzyskaną w czasie kryzysu finansowego w 2008 i 2009 roku.

Wsparcie to miało zabezpieczyć Commerzbank przed ryzykiem związanym z przejęciem będącego wówczas w trudnej sytuacji finansowej Dresdner Banku. W zamian Soffin uzyskał kontrolę nad 25 procentami plus jedną akcją Commerzbanku.

– Rok wcześniej, niż oczekiwano, powróciliśmy do strefy zysków – powiedział w środę prezes Commerzbanku Martin Blessing, cytowany przez agencję dpa. – Integracja Dresdner Banku w ważnych obszarach przebiega szybciej niż planowano. To umożliwia nam szybszą niż oczekiwano redukcję cichych udziałów o 90 proc.

W maju akcjonariusze mają zaakceptować podwyższenie kapitału banku o 11 mld euro, z czego 8,25 mld zostanie zebrane na rynku kapitałowym. 2,75 mld euro z udziałów Soffin zostanie przekształcone w akcje Commerzbanku.

(PAP)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s