Pozwij Rząd!!!

Prof. Krzysztof Rybiński poprzez swój blog, na Facebooku oraz stronę www.pozwij-rzad.pl wzywa Polaków do egzekwowania swoich praw. Wystosował apel, w którym zachęca do przystąpienia do pozwu zbiorowego przeciwko rządowi Donalda Tuska. Z jakiego powodu? Bronisław Komorowski 7 kwietnia podpisał ustawę, na mocy której rząd Donalda Tuska chce ogołocić konta przyszłych emerytów prowadzone przez OFE by w ten sposób tuszować własne błędy, rozpasanie i nieudolność. Zamach na OFE doprowadzi również do całkowitej zapaści systemu emerytalnego i pozbawi przyszłych emerytur jakichkolwiek środków do życia.

Rybiński wyjaśnia czym jest pozew zbiorowy, co można dzięki niemu osiągnąć, jakie koszty ponosi przystępujący do pozwu i jakie ma obowiązki. Kiedy po raz ostatni zaglądałam na stronę www.pozwij-rzad.pl, pod pozwem podpisało się już 840 osób, a strona działa zaledwie od wczoraj!

 

 

APEL

  W dniu 7 kwietnia prezydent podpisał ustawę przygotowaną przez rząd Tuska, która powoduje, że znaczna część naszej składki, która była inwestowane w różne instrumenty finansowe zostaje przekazana do ZUS-u.

  Ta ustawa tworzy w ZUS piramidę finansową, podobną do piramidy finansowej Lecha Grobelnego, w którego tzw. Bezpiecznej Kasie Oszczędności ludzie potracili pieniądze. Rząd Tuska, podobnie jak kiedyś Lech Grobelny obiecuje wysokie odsetki, a dzisiaj wiadomo, że z powodu starzenia się społeczeństwa w przyszłych budżetach nie będzie pieniędzy żeby te odsetki wypłacić. 

  Ta ustawa doprowadzi również do znaczącego obniżenia emerytur w przyszłości, bo nasze pieniądze w dużo mniejszym stopniu niż dotychczas będą inwestowane w akcje, które w długim okresie zawsze przynosiły wyższy dochód niż obligacje rządowe. Rząd zyskuje miliardy złotych na bieżące wydatki, kosztem obniżenia przyszłych emerytur. Gdyby jeszcze rząd inwestował te środki w gospodarkę, ale tak nie jest. Pieniądze są w olbrzymim stopniu marnotrawione, między innymi na zatrudnianie nowych urzędników, których w ciągu 5 lat przybyło ponad 100 tysięcy. 

Wzywamy wszystkich Polaków, którzy mają dość takiej polityki, żeby dołączyli do pozwu zbiorowego: naród przeciw rządowi Tuska. Na tej stronie można podpisać się pod pozwem. 

Jak będziemy działać. Kilka partii i organizacji pozarządowych zapowiedziało zaskarżenie tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli Trybunał uzna ustawę za łamiącą Konstytucję, na co wskazuje szereg ekspertyz w tym ekspertyza byłego przewodniczącego TK, wówczas w trybie pozwu zbiorowego można dochodzić odszkodowania od rządu. Dlatego do czasu orzeczenia TK będziemy zbierali podpisy, a po wyroku TK zaczniemy przygotowywać sam pozew we współpracy z renomowaną kancelarią prawną. 

Prosimy Państwa o wsparcie idei pozwu zbiorowego. Nie pozwólmy, żeby w imię doraźnych politycznych korzyści rząd Tuska ukradł nam przyszłość. 

Prof. Krzysztof RybińskiEkonomista    

 

Projekt wspierają: Pokolenie’89 – Ruch Młodego Pokolenia oraz Stowarzyszenie Fair Play.  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s