Luigi Lovaglio wychodzi z cienia

Wczoraj bank Pekao wydał komunikat o rezygnacji ze stanowiska prezesa banku Alicji Kornasiewicz. Będzie pełniła tę funkcję do końca kwietnia. Zastąpi ją Luigi Lovaglio, obecnie wiceprezes banku.

Alicja Kornasiewicz nie bierze jednak rozwodu z Włochami. Stara się o miejsce w Radzie Nadzorczej Pekao i innych banków europejskich (głównie w Europie Środkowo-Wschodniej) należących do Grupy Unicredit.

Luigi Lovaglio, szara eminencja Pekao, namiestnik Unicredit nad Wisłą wychodzi z cienia. Jakie będą tego konsekwencje? Boję się nawet o tym myśleć…

Komunikat Pekao z 14 kwietnia 2011 roku:

Zmiana na stanowisku Prezesa Banku Pekao SA

Bank Pekao SA informuje, że w dniu 14 kwietnia 2011 r. Pani Alicja Kornasiewicz, Prezes Zarządu Banku, złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska ze skutkiem na dzień 30 kwietnia 2011 r.

Pani Alicja Kornasiewicz zamierza kandydować do Rady Nadzorczej Banku Pekao SA. Pani Alicja Kornasiewicz będzie również kontynuowała współpracę z Grupą UniCredit, pełniąc dodatkowo ważne funkcje w Radach Nadzorczych banków należących do Grupy UniCredit w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Zgodnie z jednogłośną decyzją Rady Nadzorczej Banku Pekao SA, Pan Luigi Lovaglio, pełniący obecnie funkcję Pierwszego Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego Banku, obejmie z dniem 1 maja 2011 roku stanowisko Prezesa Zarządu Banku Pekao SA, CEO.

Powołanie jest skuteczne z chwilą uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

LUIGI LOVAGLIO, Pierwszy Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny Banku; dołączył do Zarządu Banku we wrześniu 2003 r.

Ukończył studia w dziedzinie ekonomii i handlu na Uniwersytecie w Bolonii.

W Grupie UniCredit pracuje od 1973 roku, obejmując kolejno szereg ważnych stanowisk. Ponad dziesięć lat jako senior executive, zarządzał  obszarami o coraz większym znaczeniu.

W 1997 roku został mianowany szefem Departamentu Planowania Strategicznego Grupy UniCredit i był zaangażowany w procesach wielu fuzji UniCredito z nowo zakupionymi bankami.

Z Bankiem Pekao SA rozpoczął współpracę w 1999 r., z głównym zadaniem przeprowadzenia integracji Banku Pekao SA w Grupie UniCredit. Był także Liderem Projektu połączenia Banku Pekao SA z Bankiem BPH SA, zakończonego sukcesem w listopadzie 2007 r.

Od 2000 do 2003 roku był Zastępcą Prezesa Zarządu i Dyrektorem Wykonawczym Bulbank AD, największego banku w Bułgarii.

W marcu  2008 r. Luigi Lovaglio został odznaczony tytułem Komandora Orderu Gwiazdy Solidarności Włoskiej, przyznanym przez prezydenta Włoch, Giorgio Napolitano, w uznaniu dla znaczącego wkładu w rozwój współpracy gospodarczej Polski i Włoch.

 

Zanim wyciągniemy wnioski z tej roszady, wróćmy na chwilę pamięcią do artykułu Pawła Pietkuna pt.”Kto naprwadę doradza rządowi?”http://pietkun.nowyekran.pl/post/9406,kto-naprawde-doradza-rzadowi

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s