Polbank EFG złożył wniosek o przekształceniePolbank EFG, dotychczas działający jako oddział instytucji kredytowej, wystąpił do KNF wniosek o przekształcenie w bank z licencją polskiego nadzoru.

 

– Zgodnie z zapowiedzią złożyliśmy wniosek następnego dnia po uprawomocnieniu się zmian w prawie bankowym, które umożliwiają nasze przekształcenie – mówi Kazimierz Stańczak, dyrektor generalny Polbank EFG – Jesteśmy pierwszym dużym oddziałem instytucji kredytowej w Polsce, który przeciera szlak transformacji w bank krajowy.

 

Do formalnego rozpoczęcia procesu przekształcenia niezbędna była nowelizacja przepisów prawa, m.in. ustawy prawo bankowe. Zmienione przepisy weszły w życie 14 lipca 2011. W wyniku nowelizacji wszelkie prawa i zobowiązania Polbank EFG – w tym umowy z klientami – pozostaną bez zmian i nie będą wymagane żadne dodatkowe formalności ze strony klientów banku. Po zakończeniu transformacji Polbank będzie podlegał nadzorowi KNF w pełnym zakresie, a gwarancji depozytowych będzie udzielał Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Po złożeniu wniosku Polbank podda się audytowi, który przeprowadzony zostanie przez KNF. Po zakończeniu audytu i wyrażeniu zgody KNF, bank będzie mógł wystąpić o rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dalszy rozwój wydarzeń wiązał się będzie z przekazaniem większościowej własności w Polbanku EFG w ręce Raiffeisen Bank International – części największej i najsilniejszej austriackiej grupy bankowej.

 

Polbank działa na terenie Polski od blisko 6 lat. Ma ponad 800 tys. klientów, dysponuje siecią 322 placówek w 149 miastach. Na koniec I kw. 2011 roku prowadził ponad 500 tys. kont oszczędnościowo-rozliczeniowych i ponad 970 tys. kont oszczędnościowych, wydał również ponad 150 tys. kart kredytowych. Wysokość aktywów banku to ponad 23 mld złotych. Polbank jest głównym sponsorem multimedalistki olimpijskiej Justyny Kowalczyk i oficjalnym sponsorem polskiej kadry narciarskiej.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s