Powiedz nie temu G! – RELACJA NA ŻYWO SPOD SEJMU

 

 

Dziś rano, ok. godz. 8.00 pod sejmem zgromadzili się przeciwnicy Ustawy o nasiennictwie (o GMO) by protestować przeciw jej wprowadzeniu. A jest o co walczyć, ponieważ projekt Ustawy Sejm przyjął bez zmian. Dziś nad ustawą glosować będą senatorowie.

 

– Zapraszamy wszystkich, którzy są przeciwni ustawie do pojawienia się przed budynkiem senatu w celu wyrażenia swojej dezaprobaty – nawołuje Mateusz Ostrowski, jeden z organizatorów protestu. – Można przyjść ubranym na czarno, jak w żałobie albo na kolorowo co będzie symbolizować bioróżnorodność. Można przynieść transparenty z hasłem GMO TO NIE TO, albo jakimkolwiek jakie chodzi wam po głowie lub też po prostu przyjść i postać w milczeniu.

Ostrowski prosi również tych, którym na sercu leży problem by, jeśli mogą przyjść,przekazali informację dalej.

– I wszystkich, którzy będą z nami ciałem, i tych, co będą z nami duchem, zapraszamy to pisania listów do Senatorów – nawołuje Ostrowski.

 

Organizatorzy akcji stanęli na wysokości zadania. Przygotowali list i listę senatorów, do których listy należy wysyłać:

 

PRZYKŁADOWY LIST:

Szanowny Panie Senatorze/Szanowna Pani Senator,

 

zwracam się do Pana/Pani jako Pański/Pani potencjalny wyborca.
Chciał/a bym poznać Pana/Pani stanowisko wobec nowej ustawy o nasiennictwie którą Senat ma rozpatrywać w trakcie 81 posiedzenia 27 lipca.
 

W obecnej sytuacji nie ma żadnych norm monitorowania upraw GMO, ani miarodajnych i uczciwych badań o pozytywnym działaniu żywności GMO. Polska jest jednym z niewielu krajów w Europie, gdzie jeszcze możemy poszczycić się zdrową i w pełnowartościową żywności, która rośnie na naszych polach. Obawiam się i troszczę o swoje losy, jak i wszystkich Polaków. Obawiam się, że żywność GMO zatruje naszą ziemię oraz bardzo negatywnie wpłynie na nasze zdrowie.
Zmiany zapisów dotyczące GMO w nowej ustawie o nasiennictwie zaszkodzą naszemu krajowi, są nie do końca przemyślane i sprawdzone przez rząd.
 

Jestem przeciwny/a przemysłowej żywności, która może powodować alergie, niepłodność i choroby nowotworowe. Żywność modyfikowana genetycznie jest niezdrowa i stanowi poważne zagrożenie dla ludzkiego życia i środowiska. 
 

Wierzę, że zagłosuje Pan/Pani przeciw przyjęciu nowej ustawy o nasiennictwie, a interesy i dobro kraju będą podstawą w podejmowaniu decyzji przeciw wprowadzeniu żywności GMO na polskie stoły.
 

Dlatego jako pański wyborca apeluję do Pana/Pani o odrzucenie tej ustawy i rozwagę przy głosowaniu 27 lipca 
 

Chrońmy naszą naturę, nasze rodziny, nasze dzieci!
 

Z poważaniem

…………………..
 

 

 

Mateusz Ostrowski zachęca również do tworzenia własnych wersji listu podkreślając, że przecież powody, dla których nie chcemy GMO i chcemy dbać o siebie, jakość naszego życia i jedzenia, o nas, ziemię, nasze dzieci, mogą być przeróżne.

– Nie wahajcie się zmieniać, uzupełniać – mówi Ostrowski. – Pokażmy, że nie chcemy milcząco akceptować tej ustawy, i sposobu w jaki jest wprowadzana!
 

Pełną listę senatorów według okręgów znajdziecie tutaj: http://www.senat.gov.pl/k7/senat/alf/list-woj.htm

 

FOTOGALERIA:

 

 

 

 

 

 

fot. Mateusz Ostrowski

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s