PO bez programu wyborczegoKampania wyborcza zajęła umysły polityków, obywateli, dziennikarzy, blogerów, słowem wszystkich, których wybory interesują. Nie dotyczy to Platformy Obywatelskiej. To ugrupowanie, mimo że od czterech lat sprawuje władzę (pomijam współudział PSL, jest mało istotny), lekceważąc obywateli nie podaje nawet najmniejszej informacji na temat swojego programu wyborczego. 

 

– Zgodnie ze Statutem, program wyborczy musi zaakceptować Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, która zbierze się dopiero 10 września – wyjaśnia Grzegorz Wójtowicz, pełnomocnik wyborczy KW Platformy Obywatelskiej.

 

Platforma i jej twarz – Małgorzata Kidawa-Blońska – zajęci są natomiast prezentacją swojego nowego osiągnięcia – TV PO. Podobno działa, podobno, ponieważ podczas konferencji prasowej, mimo usilnych starań telewizja nie wystartowała. Kidawa-Błońska zapewnia, że od jutra, od 12.00 będzie można ją oglądać. Fantastyczna wiadomość. Może będzie można w rzeczonej telewizji obejrzeć jakiś materiał na temat planów Platformy na następne cztery lata? Nie. Będzie można obejrzeć spoty, głównie te, które nie będą publikowane w tradycyjnych stacjach telewizyjnych. Słowem, bez TV PO nie byłoby kampanii wyborczej.

 

Jeśli w podobny sposób jak TV PO działa cała Platforma to już zupełna porażka. Pisanie programu wyborczego (za który odpowiada minister Radek Sikorski i poseł Rafał Grupiński) nastręcza aż tak dużego problemu, że partia rządząca nie jest w stanie przygotować go zawczasu by wyborcy wiedzieli co popierają podpisując listy. Zawsze wydawało mi się, że partia rządząca ma wyjątkowo dobrą pozycję startową. Mówi się o niej w mediach, program wyborczy pisze się sam, jest właściwie kontynuacją prowadzonych w mijającej kadencji działań. A tu taka niespodzianka. Jak to rozumieć?

Czyżby brak pomysłów na Polskę? Czyżby Donald Tusk rękami Radka Sikorskiego i Rafała Grupińskiego próbował na gwałt skompilować programy pozostałych partii, wyciągając z nich to co najbardziej podoba się wyborcom? Szykuje się plagiat? Czy może dokument, który będzie stekiem bzdur na siłę wymyślonych, nie mających pokrycia w rzeczywistości? Dlaczego Platforma Obywatelska, partia rządząca, zwleka z przygotowaniem swojego programu wyborczego?

 

Do końca sierpnia Platforma Obywatelska zbierać będzie podpisy na swoich listach – in blanco. Obywatele podpisujący się na listach Platformy nie wiedzą i wiedzieć nie będą, co popierają.  

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s