Hakerzy zaatakowali Nowy Ekran i portale samorządowe


Nowy Ekran już od ok. 1:10 wyświetlał jedynie komunikat o błędzie. Można z niego wyczytać tyle, że był to atak z zewnątrz. Obecnie trwają prace wyjaśniające.

 

– Nie wiem jeszcze czy ten atak może mieć coś wspólnego z innymi jakie miały miejsce tej nocy, czy może z decyzją Sądu Najwyższego o uznaniu naszej skargi na PKW. Wyjaśniamy to – powiedział Paweł Pietkun, pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Obywatelskich List Wyborczych Nowego Ekranu i redaktor NE. – Będziemy na bieżąco informować o efektach naszej pracy. Na razie nie chcemy podawać żadnych szczegółowych informacji.

 

Atak na Nowy Ekran nie był jedynym tej nocy. Hakerzy zaatakowali kilkaset portali samorządowych, gdzie po kliknięciu na Biuletyny Informacji Publicznej, zamiast właściwych danych, pojawia się szkolny samochód i napis zawierający m.in. stwierdzenie, że polskie szkoły uczą "spożywać duże dawki alkoholu".

 

Informację o ataku na portale samorządowe podał portal Radia ZET, na którym znajduje się też lista zaatakowanych stron. Zaatakowane zostały strony samorządów lokalnych, m.in. powiatu żyrardowskiego, gmin: Włocławek, Jedlińsk, Ożarów, miast: Radzymin i Sulejówek. Ofiarą hakerów padły także portale m.in.: Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, czy Gminnego Dom Kultury i Biblioteki w Głogowie Młp.

 

Hakerzy podpisani "punkG and hardstyle77" napisali: "Polskie szkoly, zamiast ksztalcic mlode spoleczenstwo, robi z niego cos co mozna nazwac zoombie… W szkole nie nauczysz sie odmian alotropowych, zjawiska hydrolizy i innych materialow zawartych w podrecznikach" (pisownia oryginalna).

 

Dalej hakerzy dodają, że w polskich szkołach "nauczysz sie spozywac duze dawki alkoholu, palic trawke oraz spozywac inne srodki odurzajace np. Amfetamine". Podkreślają, że "co najgorsze, szkola pozbawia uczuc… Dziewczyny nie maja poczucia wlasnej wartosci… Chca popisac sie przed kolezankami, dawajac sie nawet mezczyzna po 40-tce!".

 

Na końcu komunikatu hakerzy zastrzegają, by ich nie szukać. "Nie szukajcie Nas bo i tak wam się nie uda…" – piszą.

 

Źródło: Nowy Ekran, Radio Zet, PAP

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s