Polbank EFG SA zarejestrowany


 

Transformacja w bank krajowy jest naturalnym następstwem rozwoju Polbank EFG w ciągu niespełna 6 lat od jego powstania i dużej skali jego obecnej działalności – ponad 800 tys. klientów i ponad 320 placówek w 149 miastach.

 

Polbank EFG SA przejął wszelkie zobowiązania i prawa dotychczasowego Oddziału. Depozyty klientów Polbank EFG są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) sprawuje nad Polbank EFG S.A. kontrolę w pełnym zakresie.

 

– Proces transformacji przebiegł sprawnie dzięki efektywnej współpracy władz z zespołem banku. – mówi Kazimierz Stańczak, prezes Polbanku – Co najważniejsze, nie są wymagane żadne dodatkowe formalności po stronie naszych klientów.

 

Zakończenie procesu transformacji umożliwi, pod warunkiem uzyskania odpowiednich pozwoleń, na dokończenie ogłoszonej już serii transakcji, w wyniku których austriacki bank Raiffeisen Bank International AG obejmie 87 proc., a EFG Eurobank Ergasias S.A. 13 proc. udziałów w banku powstałym z połączenia Polbank EFG S.A. i Raiffeisen Bank Polska S.A.

 

Źródło: Polbank EFG SA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s