Rodzinaliczy.pl, czyli ile kosztuje wychowanie dzieci

 

W poniedziałek, 17 października, UKNF rozpoczął kampanię pod hasłem "Z rodziną trzeba się liczyć".

– Spora część osób – naszych respondentów – deklaruje, że nie potrafi sobie ułożyć budżetu – myśląc o tym, co będzie za trzy, cztery lata, że trzeba będzie wysyłać dziecko np. na tenisa czy obóz naukowy i że trzeba będzie za to płacić. Przeraża ich ta perspektywa – powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami Anika Ochotnicka z Departamentu Edukacji Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Wyjaśniła, że grupą docelową kampanii są osoby młode, które niedługo będą zakładać rodziny, albo są już młodymi rodzicami lub wkrótce nimi będą.

– Czeka je okres wyrzeczeń, postów, oszczędności, inwestowania i nieustannego myślenia o pieniądzach, będziemy wskazywali, że wszystko można policzyć – powiedziała Ochotnicka.

 

Z danych UKNF opartych na zewnętrznych analizach wynika, iż wychowanie dziecka do 18. roku życia kosztuje ok. 200 tys. zł, a dwójki dzieci do 24. roku (ukończenia studiów) – od 300 tys. zł do 340 tys. zł.

UKNF planuje uruchomienie w przyszłym tygodniu portalu rodzinaliczy.pl, na którym znajdą się odpowiedzi na trzy główne typy pytań związanych z budżetami rodzinnymi, które w ostatnich 2,5 latach trafiały do urzędu.

 

Strona rodzinaliczy.pl zacznie działać już za ok 13 godzin.

 

Źródło: PAP, KNF

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s