Skarby znalezione w leśnym runie

 


 

Strażnicy z nadleśnictwa Nowe Ramuki (koło Dorotowa w woj. warmińsko-mazurskie), patrolujący podolsztyńskie lasy, znaleźli rozbity bankomat i porzucony samochód, który posłużył przestępcom do przewozu urządzenia. Z ustaleń policji wynika, że auto było kradzione, a bankomat kilka dni wcześniej wyrwano sprzed supermarketu Biedronka przy ul. Bartąskiej w Olsztynie.

– Zabezpieczyliśmy nagrania monitoringu i przesłuchaliśmy świadków przestępstwa. Trwają czynności w celu ustalenia sprawców –

 

Sierżant Katarzyna Charubin z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie powiedziała, że zabezpieczono nagrania z monitoringu i przesłuchano świadków, a policja prowadzi czynności mające na celu ująć sprawców. Sęk w tym, że bankomat to nie pudełko zapałek, a kradzież maszyny miała miejsce w nocy z 15 na 16 listopada i nie była to kradzież dyskretna. Do Biedronki przy Bartąskiej w Olsztynie podjechało dwóch mężczyzn volkswagenem transporterem. Obwiązali bankomat liną zaczepioną do auta i wyrwali go ziemi. Maszynę załadowali na pakę i wywieźli do lasu. Leśnicy znaleźli ją dopiero wczoraj, rozbitą i pustą.

Bankomat należał do sieci Euronet, feralnej nocy mieścił w sobie – wg właściciela – 75 tys. złotych, a straty jakie spowodowali bankomatowi rozpruwacze wynoszą 39 tys. złotych.

 

Śledztwo w sprawie kradzieży bankomatu wszczęła dziś Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe. Prokurator Anna Grygo-Janusz przyznaje, że była to pierwsza tego typu kradzież w ostatnich latach w Olsztynie.

– Według właściciela, wewnątrz bankomatu było 75 tys. zł, a samo zniszczone urządzenie warte było 39 tys. zł – powiedziała prokurator.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kradzieży dokonano w nocy, gdy w sklepie były tylko pracownice rozładowujące towar, podaje PAP. Kobiety usłyszały huk i zobaczyły przez okno dwóch mężczyzn ładujących bankomat na skrzynię towarowego auta. Złodzieje wcześniej oderwali urządzenie od podłoża za pomocą liny holowniczej.

 

Źródło: PAP, olsztyn.wm.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s