Przedsiębiorcy pokażą Europie zakłamanie polskiego rządu


 

– Prosimy o poparcie Polskich Przedsiębiorców w proteście przeciw łamaniu zasad demokracji oraz wykluczeniu społecznemu – mówi Czesława Senik ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Poszkodowanych przez RP, jedna z organizatorek dzisiejszej pikiety pod Centrum Nauki Kopernik, gdzie od wczoraj odbywa się 6 edycja Europejskich Dni Rozwoju (European Development Days), która w programie ma kilkanaście paneli tematycznych poświęconych m.in. wymianie doświadczeń procesu transformacji ustrojowej, promocji demokracji, zaangażowania sektora prywatnego we współpracę rozwojową, czy efektywności i spójności polityki rozwojowej.

 

Goście zaproszeni na konferencję – ok. 1000 ekspertów, głów państw, szefów rządów i ministrów, a także laureatów Pokojowej Nagrody Nobla – będą mogli zapoznać się postulatami protestujących przedsiębiorców przygotowanymi w formie ulotek i transparentów zarówno w języku polskim jak i angielskim.

– Będziemy czekać na Parlamentarzystów chcących spotkać się z nami pod Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w godzinach od 11.00 – 15.00 – mówi Czesława Senik. – Walczymy o to, by w Polsce prawo było prawem.

 

Zgodnie z obietnicą daną przez Premiera miały to być pierwsze od kilku lat Spokojne Święta Bożego Narodzenia dla drobnych przedsiębiorców wmanewrowanych w bezprawną ZUS-owską machinę łatania zadłużenia.

 

– Tymczasem po raz kolejny czujemy się lekceważeni – mówi Senik.

 

Podczas dzisiejszej pikiety Przedsiębiorcy Poszkodowani przez ZUS odczytają swój protest, którego fragment już teraz publikujemy:

 

 

Protest zlekceważonych przedsiębiorców

 

(…) Po Europejskim Kongresie MŚP w Katowicach Pan Premier spotkał się z przedsiębiorcami 11 października 2011 r. w KPRM i obiecał rozwiązać problem na drodze legislacyjnej do końca tego roku. Bez podania przyczyn rozmowy zostały zawieszone, co bardzo niepokoi przedsiębiorców.

 

Po raz kolejny lekceważy się najbardziej zapracowaną, drobną przedsiębiorczość wykorzystując jej słabą strukturę społeczną, pozbawioną ochrony prawnej. Jest wysoce nieetyczne dyskutowanie na temat wykluczonych na forum międzynarodowym, nie rozwiązując problemów we własnym kraju.

Bardzo prosimy o wsparcie w naszej nierównej walce z urzędami administracji państwowej niszczącej rodzimą przedsiębiorczość. To zasługa mediów, że nasz problem został zauważony i mamy nadzieję, że przy Waszej pomocy uda się go rozwiązać do końca, pomimo sił, które zatrzymały nas w połowie drogi.

 

W imieniu zarządu SPP RP

Czesława Senik

 

 

Relacja z pikiety już wkrótce

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s