Chiński bank ICBC już w Polsce


– Jest otworzona spółka polska i w tej chwili po prostu oczekuje na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego – przyznaje Olgierd Dziekoński sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

 

Minister Dziekoński dodaje także, że polskie przedstawicielstwo chińskiego banku będzie filią jego luksemburskiego oddziału.

 

– Będzie to filia banku luksemburskiego działającego w Luksemburgu. Został złożony już wniosek ze strony banku chińskiego do Komisji Papierów Wartościowych o notyfikację zezwolenia, które jest udzielone dla tego banku do działania w przestrzeni europejskiej, na razie w Luksemburgu – dodaje minister Dziekoński.

 

– Zobaczymy jak rezultaty tych rozmów będą powiązane z funkcjonowaniem czy też z ewentualnym działaniem polskiego banku PKO BP w Chinach, który mógłby służyć wówczas wsparciu polskiego wysiłku eksportowego do Chin. Banki tego rodzaju zawsze działają dla pomocy i wsparcia, przedsiębiorstwom, które chcą uczestniczyć w przedsięwzięciach czy inwestycyjnych, czy gospodarczych czyli handlowych na terenie danego kraju. I wówczas jest głęboki sens funkcjonowania tego rodzaju firm.

 

Suma bilansowa ICBC wynosi ponad 2 biliony dolarów. To mniej więcej 10 razy tyle, ile w całym sektorze bankowym w Polsce.

 

 

Źródło: newseria.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s