Belka zwołuj Radę!

 

 

– Klub Parlamentarny Solidarna Polska, w związku z wysokim poziomem inflacji, apeluje do prezesa NBP o jak najszybsze zwołanie posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Chce, aby porządek obrad najbliższego posiedzenia Sejmu RP został rozszerzony o informację rządu o złej sytuacji gospodarczej – informuje klub SP.

 

Jak podkreślono w komunikacie, z ostatnich danych Eurostatu wynika, że Polska ma jeden z najwyższych poziomów inflacji w całej Unii Europejskiej, który wynosi 4,5 proc.

– Dla porównania w Irlandii, o której tyle mówił Donald Tusk, inflacja wynosi 1,7 proc., a średnia dla całej UE wynosi zaledwie – 2,7 proc.. Co więcej wzrost płac w Polsce nie nadąża już za wzrostem cen – zaznaczono.

 

Według Solidarnej Polski oznacza to, że sytuacja gospodarcza Polaków "pogarsza się z dnia na dzień", w związku z czym potrzebne są zdecydowane działania.

– Solidarna Polska wzywa właściwe instytucje tj. rząd, prezesa NBP oraz RPP do natychmiastowej interwencji – zaapelowali posłowie SP.

 

Sekretarz klubu PO Paweł Olszewski ocenił, że działania SP dotyczące sytuacji gospodarczej w kraju, to tylko kolejna próba zaistnienia w mediach.

 

– Politycy Solidarnej Polski nie mają pojęcia, jak to zrobić, dlatego siedzą, myślą, główkują wieczorami i potem składają tego typu wnioski. Przypomnę że jeszcze we wtorek na posiedzeniu Konwentu Seniorów, przedstawicielka SP posłanka Beata Kempa, nawet się zająknęła odnośnie potrzeby takiej informacji ze strony rządu – zaznaczył Olszewski.

 

Jak dodał, jest to kolejne "czysto polityczne i populistyczne" działanie, a politykom Solidarnej Polski chodzi tylko o to, żeby o nich się mówiło.

 

pap, mad

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s