ACTA – Web World War. Grupa nastolatków pokazała nieudolność i bezradność rządu Donalda Tuska.

 


O kolejnych odsłonach protestów w sprawie podpisania przez Polskę porozumienia ACTA można przeczytać wyłącznie na Nowym Ekranie. Media mainstreamowe zamiatają temat pod dywan. ACTA – wbrew temu co podaje TVN24 – nie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci.

 

„Mamy dokumenty i dokumentacje, które wyciekły na temat wielu polskich polityków, jeśli ACTA zostanie podpisana, ujawnimy je” – podaje grupa Anonymous na Twitterze.

 

 

W poniedziałek ma się odbyć spotkanie premiera Tuska z szefem resortu administracji i cyfryzacji Michałem Boni oraz szefami MSZ i MKiDN ws. międzynarodowego porozumienie dotyczącego walki z naruszeniami własności intelektualnej ACTA. Boni twierdzi, że na analizę wszystkich warunków prawnych związanych z porozumieniem ACTA potrzebny jest czas.

 

– Pan premier do tej pory nie podpisał upoważnienia do podpisania tego dokumentu, więc myślę, że to jutrzejsze spotkanie jest naprawdę otwarte – powiedział Michał Boni. – Moje argumenty będą mówiły o potrzebie dialogu, konsultacji tutaj w Polsce i o potrzebie sprawdzenia tego, czy grozi nam niejasność interpretacyjna tego dokumentu – dodał.

 

Michał Boni komentował również wczorajsze „awarie” stron internetowych administracji panstwowej:

– Nie mieliśmy do czynienia z hakerskim włamaniem, które niszczy stronę, albo ją zmienia. Można się zorganizować w duże grupy, wysyłać w jednym czasie odpowiednie zapytania, sygnały informacyjne i to blokuje stronę. To po prostu zorganizowana akcja protestu.

 

Za PAP: ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE. Jego nazwę można przetłumaczyć jako "porozumienie przeciw obrotowi podróbkami", dotyczy jednak ochrony własności intelektualnej w ogóle, również w internecie. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem.

 

Rada UE decyzję o podpisaniu go podjęła za polskiej prezydencji na posiedzeniu 15-16 grudnia 2011 z udziałem ministrów rolnictwa i rybołówstwa, pod przewodnictwem Marka Sawickiego. Kraje UE uzgodniły przystąpienie do porozumienia na szczeblu eksperckim. W takim przypadku jest przyjętą praktyką, że formalną decyzję podejmują bez dyskusji ministrowie na dowolnym posiedzeniu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s