26 stycznia Dzień Ochrony Danych Osobowych


 

Transmisja na żywo z tegorocznych obchodów światowego Dnia Ochrony Danych Osobowych dostępna będzie na Facebooku.

 

Narodowy Związek Cyberbezpieczeństwa (NCSA, National Cyber Security Alliance), organizacja non profit z siedzibą w USA i oficjalny koordynator Dnia Ochrony Danych Osobowych, ogłosił dzisiaj, że będzie świętować Dzień Ochrony Danych Osobowych w 2012 roku poprzez hosting programu pt. "Na skrzyżowaniu prywatności i bezpieczeństwa" w Waszyngtonie D.C., w czwartek 26 stycznia między godz. 15:00 a 17:45. W wydarzeniu wezmą udział urzędnicy państwowi oraz eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i prywatności, przedstawiciele Facebooka, firmy Intel, eBay, Comcast, AT&T oraz MasterCard Worldwide. Czołowi liderzy w dziedzinie innowacji podejmą dyskusję na temat zależności między ochroną prywatności, a bezpieczeństwem w teorii oraz w praktyce. Zdarzenie będzie transmitowane na żywo na oficjalnym kanale transmisyjnym Facebooka.

(Logo:http://photos.prnewswire.com/prnh/20110504/DC95016LOGO)
(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20120123/DC39623LOGO)

 

Aby obejrzeć transmisję zdarzenia na żywo, należy zarejestrować się wcześniej na stronie http://on.fb.me/privacyday2012 albo włączyć radio internetowe 26 stycznia o godz. 15:30 pod adresem http://on.fb.me/dctalkslive

 

– 28 stycznia 1981 r. Rada Europy przyjęła Konwencję nr 108 – pierwszy prawnie wiążący międzynarodowy dokument dotyczący prywatności i ochrony danych – powiedział Peter Hustinx, europejski inspektor ochrony danych. – Brałem udział w pierwszych obchodach w 2008 roku i teraz ponownie całkowicie popieram tę inicjatywę. Życzę organizatorom wielu sukcesów w zwiększaniu świadomości na temat ochrony danych w USA i na świecie.

 

– W miarę, jak dla ludzi na całym świecie, Internet staje się integralną częścią życia codziennego, wzrasta potrzeba, aby w erze technologii cyfrowej każdy rozumiał pojęcie prywatności, wiedział jak zabezpieczać swoje dane oraz jak samemu kontrolować swoją obecność w sieci – powiedział Michael Kaiser, dyrektor wykonawczy Narodowego Związku Cyberbezpieczeństwa.

 

– Na Facebooku, jesteśmy przekonani, że umożliwienie użytkownikom kontroli nad informacjami jest podstawowym warunkiem, jaki musi być spełniony w celu umożliwienia im funkcjonowania w Internecie i dzielenia się danymi. Dlatego niezwykle cieszy nas możliwość udostępnienia tej ważnej dyskusji i obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych użytkownikom na całym świecie – powiedział Erin Egan, kierownik ds. prywatności Facebooka.

 

Dzień Ochrony Danych Osobowych jest obchodzony na całym świecie, każdy może wziąć udział w zwiększaniu świadomości odnośnie prywatności i bezpieczeństwa w sieci. Informacje o tym dniu dostępne są pod adresem http://www.staysafeonline.org/dpd. Oficjalnymi sponsorami Dnia Ochrony Danych 2012 są Intel oraz eBay Inc.

 

Narodowy Związek Cyberbezpieczeństwa

Misją Narodowego Związku Cyberbezpieczeństwa, organizacji pozarządowej, jest zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa korzystania z Internetu przy równoczesnym zabezpieczeniu samych użytkowników oraz treści tekstowych, które udostępniają. Wejdź na http://www.staysafeonline.org i dołącz na Facebooku pod adresem http://www.facebook.com/staysafeonline

 

Źródło: National Cyber Security Alliance, Serwis Informacji Zleconych PAP

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s