Kompromitacja. Strony administracji państwowej nie są chronione

Przekaz hakerów brzmi: "Premier Donald Tusk jest złym człowiekiem! Nie ma się co rozpisywać. Internetu nam cenzurować nie będziecie. Praw człowieka nie odbierzecie! Chyba, że chcecie abyśmy naprawdę pokazali swoją prawdziwą siłę ;-)"


Dzisiejszy atak na strony premier.gov.pl i kprm.gov.pl z poprzednimi łączy wyłącznie protest wobec ACTA. Tym razem zaatakowali hakerzy znad Wisły.

 

Na zablokowanych stronach pojawił się również film z Baśką Kwarc, znaną z serwisu youtube gdzie prowadzi wideoblog "Klatka B". 

 

 

Na zablokowanej stronie kancelarii premiera Polish Underground napisali: „Takie były dane do panelu administratora LOGIN: admin HASŁO: admin1”. To wystarczy za komentarz do profesjonalnej dbałości o bezpieczeństwo polskiej ceberprzestrzeni rządowej.

 

 

 

Polish Underground, którzy dziś zablokowali stronę premiera Donalda Tuska i stronę kancelarii premiera, dwukrotnie powtarzają, że z Anonymous nie mają nic wspólnego. „Nie należymy do Anonymous. Anonimowi nie są hakerami, to dzieci, które chciały się pobawić w hakerów” – piszą hakerzy na stronach premier.gov.pl i kprm.gov.pl.

 

 

W poprzednich atakach, do których przyzjają się Anonymus wyłączane były strony Sejmu, prezydenta, premiera i kancelarii premiera, strony kilku ministerstw w tym MON, ABW, policji i kilku innych. Wszystkie ataki łączy protest przeciwko podpisaniu przez Polskę porozumienia ACTA.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s