Sprawdź jak cenzurują urzędnicy Tuska

 

Bolą słowa krytyki. Bolą Tuska, Sikorskiego, bolą Boniego. Nawet Niesiołwoskiego bolą bo z taką pasją reaguje wyłącznie wtedy gdy dotknie go coś do żywego. Tym razem rzucił – jak to ma w zwyczaju – że przeciwnicy ACTA to idioci. Nic dziwnego – ślepo wpatrzony w wodza posłuszny żołnierz Platformy, specjalista od motylków przeoczył jednak drobny szczegół. Efekt motyla. Ostatnie protesty to zaledwie szum skrzydeł motyla. Wyobraźcie sobie jaką ten szum wywoła burzę…

 

 

Jako idiotka, chciałam wiedzieć któż jeszcze do idiotów należy. Kogo boi się Tusk, Boni, Sikorski i reszta. Znalazłam ciekawą analizę na Fanpage Trender.

 

„Na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tylko pod 3 skasowanymi wpisami opublikowano ponad 7000 komentarzy użytkowników Facebooka, które zostały usunięte razem z postami przez Kancelarię” – podaje Fanpage Trender. „Eksperci z Fanpage Trender przeanalizowali dokładnie treść ponad 2,5 tys usuniętych komentarzy do najpopularniejszego z 3 postów.Komentarze, w których znalazły się wulgaryzmy, to zaledwie 1,49%. Zdecydowana większość (łącznie 88,37%) to powtarzalne protesty. Najwięcej z nich przybrało postaci typu ‚Stop acta’, ‚Nie dla Acta’, ‚Komentarz usunięty przez ACTA’ itp. (53,04%), pozostałe to wklejona maska Guya Fawkesa (35,33%), która również jest wyrazem sprzeciwu wobec ACTA, tyle że przy pomocy obrazu. Jednocześnie skasowano blisko 100 merytorycznych, poprawnych wypowiedzi, oraz 1 głos poparcia z ACTA (Brawo ACTA, brawo Polska)”.

 

Fanpage Trender podaje, że „Zdecydowana większość usuniętych komentarzy nie miała nic wspólnego z łamaniem netykiety, choć wiele z nich można przy złej woli uznać ewentualnie za spam. Wiele z komentarzy to rzeczywiście nużące powtarzanie: Nie dla ACTA i podobnych treści. Natomiast warto zauważyć, że te powtarzające się treści wpisywane były przez różne osoby, nie mają więc charakteru spamu”.

 

Autorzy analizy zwracają uwagę na prawa autorskie, których ACTA miała bronić:

„Fanpage to miejsce publiczne, dostępne dla każdego. Można argumentować, że część z komentarzy spełniała ustawową definicję dzieła chronionego prawem autorskim. Jak zatem potraktować ich usuwanie bez powiadamiania autorów, czyli ograniczanie rozpowszechniania dzieła? Nie jesteśmy prawnikami, ale czekamy na komentarze specjalistów od prawa autorskiego”.

 

Warto przeczytać: http://blog.fanpagetrender.pl/?p=267

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s