Dudek czuje bluesa

 

 

Nagroda Keeping the Blues Alive przyznawana jest przez Blues Foundation dla najbardziej zasłużonych osób i organizacji propagujących bluesa na świecie. Irek Dudek odebrał ją osobiście 4 lutego w Memphis podczas gali International Blues Challenge. W trakcie zorganizowanej w piątek w Katowicach konferencji Dudek powiedział dziennikarzom, że tego dnia "ciary" przeszyły mu po plecach.

– Wziąłem harmonijkę i zacząłem grać, opowiedziałem o celu, w jakim jest robione Centrum Bluesa Rawa Blues w Katowicach i dostałem wielkie brawa, a po odebraniu nagrody ustawiła się kolejka chętnych do współpracy – opowiadał Dudek.

 

Rawa Blues Festival to największy na świecie festiwal bluesowy w pomieszczeniu zamkniętym. Imprezę uhonorowano w 31. rok jej istnienia. Od początku festiwal jest organizowany przez Irka Dudka, który przy każdej okazji podkreśla, że przez te wszystkie lata udało mu się pokazać, że Rawa Blues jest imprezą ponadpokoleniową, festiwalem rodzinnym, gdzie można słuchać muzyki, bez alkoholu.

 

Keeping the Blues Alive po raz drugi trafiła na Śląsk. Ubiegłorocznym laureatem został kwartalnik "Twój Blues", wydawany przez Agencję Koncertowo-Wydawniczą "Delta"

 

 

Źródło: PAP

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s