Oświadczenie Jana Jączka ws. komentarzy po publikacji artykułu o aferze Getin Banku

Po artykule „Prokuratorzy, bankowcy, maklerzy na służbie u biznesmena”, Jan Jączek, poszkodowany przez bank, zbywany przez prokuratury, w odpowiedzi na tendencyjne komentarze pod jego adresem, napisał oświadczenie, którego treść publikuję w całości.

 

Oświadczenie Jana Jączka

Ja Jan Jączek, czytając komentarze w internecie dotyczące mojego dramatu w sprawie oszukania mnie przez Getin Bank SA, postanowiłem złożyć oświadczenie. Wiem, że nie wolno mi być sędzią we własnej sprawie. Czuję się w obowiązku podać fakty, aby uzmysłowić opinii publicznej skalę przestępstw i szkód wyrządzonych dla wielu obywateli Polski, która nie jest Państwem Prawa ani krainą szczęśliwości. W rzeczywistości opinię przeciętnego obywatela urabiają także prokuratorzy – przestępcy, hochsztaplerzy z Getin Banku SA i firm tego holdingu, którzy celowo i świadomie wpisują komentarze oparte na kłamstwach, by bronić skutecznie zagrabionych pieniędzy.

1. Straciłem ok. 500 tys. zł w wyniku oszustwa finansowego grupy przestępczej z Getin Banku SA.

2. Jeżeli taką kwotę w tej samej aferze finansowej straciło 10 tysięcy ludzi, to jest to suma 5 miliardów złotych!!! Oszuści finansowi żyją beztrosko i opływają w luksusy, Leszek Czarnecki buduje kolejny pałac, a pokrzywdzeni przez jego bank zostali doprowadzeni do ruiny finansowej, często wykluczenia społecznego, a nawet śmierci. Co to za państwo, które pozwala ograbiać obywateli przez pospolitych przestępców, chroni ich przed odpowiedzialnością karną i cywilną, a jednocześnie nie zaspokaja podstawowych potrzeb społecznych i zamierza podnieść wiek emerytalny do 67 lat?

3. Zgodnie z ustawą Prawo Bankowe Państwo Polskie powinno pilnować i kontrolować na bieżąco interesy drobnych inwestorów. Kto z obywateli państw Unii Europejskiej zainwestuje choćby 100 Euro na naszej giełdzie, w kraju oszustów biznesowych i w znacznej części przestępczego wymiaru sprawiedliwości?

4. Jeżeli dzisiaj Państwo Polskie pozwala poprzez tolerowanie działalności przestępczej przedstawicieli banku do tego, żeby okraść mnie, bo nikt mnie nie broni, to jutro zostaniesz okradziony właśnie TY!!!!

5. Ustawa ACTA już była podpisana, reform Państwa zero, setki obywateli Polski zamęczonych przez wymiar sprawiedliwości w Polsce, przez bezkarne gangi prokuratorsko-sędziowskie, chronione do śmierci immunitetem. Jeżeli dalej będziemy zachowywać się jak stado baranów, to nawet Bóg nam nie pomoże. Jedyne wyjście – musimy razem przeciwstawić się mafii, bronić swojego mienia, mieszkania i zarobionych własną pracą pieniędzy, organizować się w społeczeństwo obywatelskie.

6. Umowa z Getin Bankiem SA paragraf 2 pkt. 5, stanowiła, że bank sprzeda akcje, gdy wartość ich na giełdzie będzie wynosiła 110% wartości udzielonego kredytu. Tymczasem bank umyślnie naruszył umowę kredytową, ponieważ celowo zwlekał ze sprzedażą akcji i sprzedał je bez mojej zgody dopiero, gdy wartość wynosiła ok. 35 tys. zł, czyli po 59 groszy za akcję, na szkodę inwestora. Podkreślić należy, że bank nie sprzedał akcji, gdy ich wartość wynosiła 100 tys., 200 tys., 300 tys. złotych i więcej.

7. Istotny jest bezsporny fakt, że Getin Bank SA w dacie udzielania kredytów na zakup akcji nie posiadał środków finansowych na realizację zawartych umów kredytowych. Getin Bank udzielił „pustych” kredytów na ponad 10 miliardów złotych, świadomie i celowo, aby nadmuchać popyt na akcje, następnie dokonać redukcji zleceń kupna 98,12% i w konsekwencji podnieść cenę sprzedaży akcji do 6,50 zł za sztukę.

8. Getin Bank naruszył szereg ustaw – co jest przestępstwem – na szkodę swoich klientów, co szczegółowo opisałem na portalu internetowym aferyprawa.eu, podaję link:, Wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko prokurator Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty w Łodzi Marzenie Malka-Pałys i przeciwko prokuratorowi Prokuratury Generalnej RP Sławomirowi Górnickiemu. Tymczasem skorumpowani funkcjonariusze chronią przed odpowiedzialnością karną i cywilną grupę przestępczą z Getin Banku SA i wzajemnie się wspierają w przestępczych interesach.

Zwracam się do obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, ludzi prawych, szanujących podstawowe prawa człowieka, chcących żyć godnie i uczciwie, którzy nie akceptują patologicznego funkcjonowania instytucji publicznych w Polsce i pragną to zmienić. Wszystkich, którym zależy na tym, by Polska stała się krajem praworządnym, proszę o organizowanie się w społeczeństwo obywatelskie dla dokonania koniecznych zmian w życiu publicznym.

Dnia 31 marca 2012 r. w Warszawie przy ul. Tadeusza Czackiego 3/5 w Domu Technika NOT, sala B – Ip., początek obrad: godz. 11.00 – zakończenie -15.00 organizowany jest Kongres Protestu przeciwko bezprawiu instytucji publicznych w Polsce.

Serdecznie zapraszam

Jan Jączek

 

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Oświadczenie Jana Jączka ws. komentarzy po publikacji artykułu o aferze Getin Banku

  1. When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get several emails with the
    same comment. Is there any way you can remove people
    from that service? Thanks!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s