Polskie święte krowy

Blisko 700 mln zł – to kwota, którą w wyniku afery finansowej Getin Bank stracili klienci tego banku, w tym Jan Jączek i jego matka, nieżyjąca już Michalina Jączek. Prokuratorzy i sędziowie od lat utrącają sprawie łeb.

Jakie korzyści materialne lub osobiste czerpią prokuratorzy i sędziowie będący na służbie miliardera – oszusta finansowego Leszka Czarneckiego, którzy od ponad trzech lat bezprawnie i skutecznie chronią przed odpowiedzialnością karną i cywilną aferzystów z Getin Banku?” – pyta w liście do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina Jan Jączek.

Poszkodowany w aferze finansowej Getin Banku Jan Jączek wzywa jednocześnie ministra Gowina do uwzględnienia w rocznym sprawozdaniu z działalności Prokuratury Generalnej i podległych jej jednostek chronienia bankowców przed odpowiedzialnością karną i cywilną przez skorumpowanych funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości.

W związku z opracowywaniem przez Pana Ministra Sprawiedliwości RP rocznego sprawozdania z działalności Prokuratury Generalnej RP i podległych jej jednostek, wnoszę uprzejmie o uwzględnienie wydanych szeregu postanowień w sposób sprzeczny z prawem przez prokuratorów dotychczas rozpoznających sprawę afery finansowej, wywołanej przez przedstawicieli Getin Banku SA. Ich bezprawność działania polega na tym, że nie rozpoznają meritum sprawy – to jest złamania przez Getin Bank SA szeregu ustaw na szkodę moją i innych pokrzywdzonych, klonują mi dziesiątki spraw w różnych miastach Polski, wykorzystują skorumpowanych sędziów do łamania procedur i wspierają się w przestępczych działaniach” – pisze Jączek we wniosku wysłanym 1 maja do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

Jan Jączek zawiadamia ministra, że w wyniku afery finansowej „właściciel Getin Banku SA Leszek Czarnecki bezprawnie przejął środki pieniężne swoich klientów w kwocie 689 mln PLN, w tym kwotę ponad 326 tys. PLN oszczędności mojej matki Michaliny Jączek. Dodatkowo przestępcy z Getin Banku SA bezprawnie zrobili zadłużenie mojej mamie na kwotę około 100 tys. PLN i wykorzystując skorumpowanych sędziów, którzy wydali postanowienie niezgodne z art.379 pkt 3 KPC w związku z art. 199 § 1 pkt 2 KPC, przy pomocy komornika sądowego ograbiali moja matkę z emerytury na rzecz Getin Banku SA, zadając Jej ogromny ból i cierpienie psychiczne, co doprowadziło do udaru mózgu i śmierci” – czytamy we wniosku.

W piśmie poszkodowany przedstawił też część gehenny jaką przeżywała jego mama Michalina Jączek i on sam. Była ona spowodowana rażącym łamaniem prawa – „podstawowych praw człowieka”(J.J.)przez funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości, opłacanych bardzo hojnie co miesiąc z pieniędzy podatników. Jączek domaga się uwzględnienia swojego wniosku przez ministra sprawiedliwości i powołanie specjalnej komisji do zbadania szeregu przestępstw popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych w opisanej sprawie, ponieważ jak pisze: „jest jawnie nie do przyjęcia, szokujące i odrażające, by seryjni przestępcy w togach prokuratorskich, utrzymywani za pieniądze podatników, przez ponad trzy lata bezprawnie szydzili z przepisów prawa – chroniąc przed odpowiedzialnością karną i cywilną oszustów z banku, na szkodę pokrzywdzonych„.

Pismo trafiło m.in. do Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Premiera RP, Posłów na Sejm RP i Parlamentu Europejskiego, przedstawicieli mediów, stowarzyszeń i organizacji walczących o podstawowe prawa człowieka. Autor prosi adresatów o zbadanie wskazanych akt sprawy i zgodnie z treścią artykułu 13 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka podjęcie skutecznej interwencji przeciwko mafii prokuratorskiej bezprawnie chroniącej bankowców z Getin Banku S.A. przed odpowiedzialnością karną i cywilną.

Dziękuję serdecznie redaktoromaferyprawa.eui Pani Małgorzacie Dudek – redaktorNowego Ekranuza opublikowanie artykułów o niniejszej sprawie i tym samym wspieranie mnie w nierównej walce z oszustami z Getin Banku SA (obecnie Getin Noble Bank SA)” – pisze w liście do redakcji Jan Jączek. W tym samym liście prosi blogerów i dziennikarzy, pełniących ważną funkcję społeczną (gdyż wielokrotnie dzięki ich obiektywnej postawie, światło dzienne ujrzało wiele afer korupcyjnych i gospodarczych) „by rozpowszechniali w Internecie, opisane przeze mnie czyny karalne, popełnione przez prokuratorów i sędziów będących na służbie u miliardera Leszka Czarneckiego. Hańbą i obrazą demokracji jest dramatyczny rozpad wymiaru sprawiedliwości w Polsce, niszczący gospodarkę, masowo krzywdzący ludzi i łamiący podstawowe prawa człowieka przy bezczynności i zaniechaniach przedstawicieli Rządu Polskiego” – pisze Jączek.

Mechanizm oszustwa finansowego i oszustwa procesowego – błędnego stosowania prawa – przez prokuratorów i sędziów opisany jest na portalu internetowym aferyprawa.eu, nowyekran.pl i innych:

http://aferyprawa.eu/Afery/Mataczenie-akcjami-prokuratorzy-bankowcy-maklerzy-na-sluzbie-u-biznesmena-Leszka-Czarneckiego,

http://aferyprawa.eu/Sady/Wniosek-o-wszczecie-postepowania-dyscyplinarnego-przeciwko-sedziom-Sadu-Apelacyjnego-w-Katowicach-w-osobach-Piotr-Mirek-Robert-Kirejew-Miroslaw-Ziaja-i-sedziom-Sadu-Okregowego-w-Katowicach-w-osobach-Jacek-Krawczyk-i-Damian-Owczarek,

http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/56579,prokuratorzy-bankowcy-maklerzy-na-sluzbie-u-biznesmena,


http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/59731,dawid-i-goliat,


http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/60137,kwadratura-kola

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s