Drgnęło w sprawie poszkodowanych przez ZUS


 

W spotkaniu uczestniczyli obok członków Komisji PSiR, przedstawiciele strony rządowej, ZUS-u, organizacji pozarządowych oraz samych poszkodowanych przedsiębiorców zainteresowanych przede wszystkim jak najszybszym rozwiązaniem problemu z ZUS, przedsiębiorców ze zbiegiem tytułów do ubezpieczeń (z pracą nakładczą, umową zlecenie lub umową o pracę) i tzw. zawieszeniowców.

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców na posiedzeniu Komisji reprezentowali: prezes ZPP Cezary Kaźmierczak, prawnik ZPP Bożena Głowacka – Szwajca oraz dyrektor Biura Interwencji ZPP Dorota Wolicka, która zaprezentowała skrótowo oficjalne stanowisko Związku wraz z kluczowymi uwagami dotyczącymi projektowanej ustawy i późniejszej realizacji jej zapisów przez poszkodowanych przez ZUS przedsiębiorców.

 

Szczegółowa opinia dotycząca w/w projektu wraz z propozycjami poprawek i/lub uściśleń jego treści, sporządzona 27 marca br przez prof. Roberta Gwiazdowskiego oraz zespół ekspertów ZPP ze szczególnym uwzględnieniem uwag przekazywanych przez samych zainteresowanych umorzeniem przedsiębiorców, została załączona do protokołu z posiedzenia Komisji.

 

Na posiedzeniu Komisji, składane przez Klub Poselski PiS i SLD oraz jednego z posłów RP, wnioski o wysłuchanie publiczne, które opóźniłyby właściwe prace nad projektem, większością głosów zostały jednak odrzucone, a wniosek o przekazanie projektu ustawy umorzeniowej  do dalszych prac w Podkomisji stałej do spraw rynku pracy, której przewodniczącą jest Pani Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka został jednogłośnie przyjęty, decydując o sposobie dalszego jego procedowania, w którym Związek Przedsiębiorców i Pracodawców będzie nadal uczestniczył wspierając słuszne dążenia poszkodowanych przez ZUS przedsiębiorców.

 

Link do relacji video z posiedzenia komisji

 

Opinia prawna ZPP dotycząca projektowanej ustawy

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s