Czas start!

zlodziej

Nie chcę krakać, to tylko moje przeczucie – Amber Gold wykiwa wszystkich. Dotychczas nie zawaliły się tylko piramidy egipskie. A i to nie wszystkie.

Po aresztowaniu byłego senatora i biznesmena Aleksandra Gawronika spodziewam się kolejnych. Spodziewam się również Złotej Afery Amber Gold. Zastanawiam się tylko jaka będzie jej skala? Ile osób straci pieniądze? Ile pieniędzy? Na razie firma kierowana przez oszusta M. Plichtę (kiedyś Stefański) – przypomnę, skazanego prawomocnym wyrokiem za oszukanie 400 osób przy pomocy własnej firmy Multikasa, świadczącej „usługi” finansowe – Amber Gold wycofuje się z inwestycji w OLT Express. Coś mi mówi, że to nie jest przypadek. Mylę się? Plichta wydał dziś oświadczenie w tej sprawie:

Amber Gold wycofuje się z inwestycji w OLT Express

W związku z zablokowaniem przychodów ze sprzedaży biletów liniom OLT Express, linia lotnicza nie ma możliwości regulowania swoich zobowiązań na dzień dzisiejszy. Jest nam bardzo przykro, że nasza inwestycja napotkała na tak duże trudności, których nie jest w stanie przezwyciężyć.

Amber Gold, zgodnie z przygotowanym biznes planem, zainwestowało do lipca 2012 r. w polskie linie lotnicze OLT Express ok. 30 milionów złotych z wypracowanego zysku spółki. Łącznie nakłady inwestycyjne poczynione do uruchomienia linii wyniosły ok. 63 mln dolarów, z czego znaczna część to uzyskane leasingi samolotów. Równolegle do poniesionych inwestycji, linie lotnicze, zgodnie z planem biznesowym, miały się współfinansować z wpływów ze sprzedaży biletów.

W związku z niemożliwością uzyskania dostępu do 7 mln złotych z bieżącej sprzedaży biletów, które zostały nagle zablokowane przez operatora płatności, Amber Gold stanął przed wyborem: albo dofinansować linie lotnicze kwotą 10 milionów złotych z zysków własnych, przeznaczonych na rozwój spółki Amber Gold, albo wycofać się z dalszego finansowania inwestycji.

Jest nam bardzo przykro, że nasza inwestycja napotkała na tak duże trudności, których nie jest w stanie przezwyciężyć.

Priorytetem Amber Gold zawsze było i jest bezpieczeństwo środków powierzonych nam przez naszych klientów oraz dostarczanie konkurencyjnej oferty produktowej. Spółka zawsze wywiązywała się, wywiązuje i będzie się zawsze wywiązywać z zawieranych między spółką a klientami umów, i to jest dla nas wartość nadrzędna.

Amber Gold jest spółką o bardzo dobrej kondycji finansowej, co zostanie wkrótce potwierdzone w audycie przeprowadzanym aktualnie przez zewnętrznego biegłego rewidenta. Firma ma w planach dalszy dynamiczny rozwój, m.in. dalszą rozbudowę sieci placówek spółki oraz poszerzenie oferty produktowej. Wszelkie wypracowywane zyski spółki są zaplanowane jako dalsze inwestycje w ramach podstawowej działalności finansowej, a posiadane nadwyżki finansowe są i będą przeznaczane wyłączenie na rozwój głównej działalności.

Prezes Zarządu Amber Gold Sp. z o.o.

Banki wypowiadają firmie Plichty umowy, pojawiły się już (w ubiegłym tygodniu) pierwsze problemy z wypłatą pieniędzy dla klientów. Dziś natomiast wiele osób ruszyło do kas oddziałów Amber Gold by wycofać swoje lokaty i odzyskać pieniądze zanim… No właśnie, co? Czy to zwyczajne poruszenie mniej odpornych na ryzyko klientów czy może zapowiedź Złotej Afery?

Aż mi się chce zakrzyknąć: obstawiamy!!!

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Czas start!

  1. Pingback: Ruszył proces i od razu bomba | Małgorzata Pietkun

  2. Pingback: Ruszył proces i od razu bomba | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s