ABW w Amber Gold – trwa postępowanie na wniosek prokuratury

Plichta tłumaczy, że nie wypłaca pieniędzy bo ABW blokuje mu konta firmowe, a banki wypowiedziały umowy jego spółce.

ABW wszczęła dziś, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, postępowanie przeciwko Amber Gold. Agenci sprawdzają właśnie działalność spółki.

Wejście ABW do Amber Gold na polecenie prokuratury to efekt maila, jaki ze skrzynki należącej do Amber Gold został wysłany m.in. do redakcji Pulsu Biznesu. Znalazła się w nim notatka ABW z logo Agencji. Zdaniem ABW i prokuratury, notatka jest sfałszowana. Marcin Plichta, prezes Amber Gold twierdzi, że notatka jest prawdziwa w 90 procentach i potwierdza, że została wysłana ze skrzynki należącej do jego firmy.

W rzekomej notatce ABW, rozsyłanej ze skrzynki mailowej Amber Gold jest mowa o tym, że ABW będzie prowadziła sprawę przeciwko Amber Gold ponieważ ta chciała przełamać monopol LOT-u wprowadzając na rynek OLT Express.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi również postępowanie w sprawie niewypłacania klientom środków z lokat w złoto prowadzonych przez gdańską spółkę Amber Gold. Marcin Plichta zapewnia, że ma pieniądze na wypłaty dla klientów, ale nie może ich wypłacić swoim klientom ponieważ konta spółki zostały zablokowane przez ABW. Ponadto, Marcin Plichta twierdzi, że spółka nie ma gdzie przelać pieniędzy, ponieważ żaden bank w Polsce nie chce prowadzić rachunków dla Amber Gold.

Marcin Plichta twierdzi, że KNF i ABW działają na szkodę Amber Gold. Kłopoty klientów firmy mają zatem być spowodowane działalnością tych podmiotów oraz prokuratury i banków.

– Banki wypowiedziały nam umowy – mówi Plichta. Nie mamy technicznej możliwości wypłacania pieniędzy. Mamy środki na wypłaty dla klientów.

 

Reklamy

3 uwagi do wpisu “ABW w Amber Gold – trwa postępowanie na wniosek prokuratury

  1. Pingback: Zarzuty dla BGŻ BNP Paribas za oszustwa Amber Gold | Małgorzata Pietkun

  2. Pingback: Ruszył proces i od razu bomba | Małgorzata Pietkun

  3. Pingback: Ruszył proces i od razu bomba | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s