Adam Słomka wygrał w Sądzie Apelacyjnym

 

Proces przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie dotyczył represji stosowanych przez Wojciecha Małka, Przewodniczącego Wydziału VIII Sądu Okręgowego w Warszawie (prowadzi sprawę W. Jaruzelskiego) wobec Adama Słomki, opozycjonisty, więźnia politycznego PRL i lidera Konfederacji Polski Niepodległej. Represje przejawiały się m.in. w utajnieniu rozprawy i nakazu aresztowania Adama Słomki. Nie bez znaczenia jest również czas – sprawa przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczy się od 4 lat i wciąż nie doczekała się finału.

 

– Według Sądu Apelacyjnego sprawa jest prosta i sąd okręgowy mógł ją rozstrzygnąć na jednym posiedzeniu – czytamy w komunikacie KPN. – Tym bardziej, że Adam Słomka został już z komunistycznych wyroków uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Sąd Okręgowy nie przyjmuje jednak do wiadomości faktu zrehabilitowania kierownictwa KPN. Sąd I instancji systematycznie uznaje represje ze strony funkcjonariuszy totalitarnej PRL za legalne!

 

Sędzia Jerzy Leder, Przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Apelacyjnego w Warszawie kategorycznie stwierdził, że nie ma przyzwolenia na tolerowanie dotychczasowego zachowania sędziów Sadu Okręgowego, zwłaszcza w odniesieniu do osób represjonowanych w czasach PRL.

– Adam Słomka, zasłużył swoją postawą, życiem, kulturą osobistą i prawdą wypowiedzi na to, aby jego sprawa była rozpoznana niezwłocznie, z poszanowaniem praw osoby wielokrotnie pokrzywdzonej za działalność na rzecz demokratycznej i niepodległej Polski – uzasadniał sędzia.

 

 

 

 

Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał postanowienie, w którym objął szczególnym, osobistym nadzorem Prezesa Sądu Apelacyjnego postępowanie toczące się wobec Adama Słomki przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

 

Rozprawie przysłuchiwała się spora grupa b. więźniów politycznych PRL, dziennikarzy oraz adwokatów.

 

Posiedzenie ws. Adama Słomki przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie, który odbył się 20 września był transmitowany przez TVPinfo. Informacje o procesie ukazały się również w Informacyjnej Agencji Radiowej. Zdecydowana większość mediów, w tym PAP, Panorama, Wiadomości itp. przemilczały ten proces.

 

Zdaniem Adama Słomki, lidera KPN, w polskich sądach nadal pracuje wielu komunistycznych zbrodniarzy, około tysiąca dyspozycyjnych sędziów, którzy orzekali w politycznych procesach stanu wojennego. Sądy muszą oczyścić się same

 

 

 

                            

Wystąpienie Adama Słomki przed Sadem Apelacyjnym w Warszawie

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s