Prof. Piotr Gliński kandydatem PiS na premiera

 

 

Jarosław Kaczyński przedstawiając swojego kandydata na ponadpartyjnego premiera – profesora Piotra Glińskiego, socjologa, byłego przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego – powiedział m.in.:

– To człowiek o bardzo wysokiej pozycji naukowej.

 

Prof. Piotr Gliński przedstawił 5 zadań, które jego rząd będzie realizował. Mówił m.in. o zmianie stylu uprawiania polskiej polityki, zastąpieniu niesprawnego rządu rządem ekspertów, budowie polskich marek, edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży, polskich rodzinach, wykorzystanie środków unijnych.

 

Program rządu Glińskiego ma mieć charakter programowy, ma podnieść poziom kapitału społecznego. Prof. Gliński zamierza zwrócić się o poparcie dla swojego rządu do wszystkich sił politycznych oraz do środowisk społecznych.

– Nie jestem członkiem PiS, ale przyjąłem misję od tej partii – powiedział Gliński.

 

Mówił również, że solidaryzuje się z niesprawiedliwie traktowanym ugrupowaniem. Kategorycznie sprzeciwia się nienawiści i wykluczeniu obywatelskiemu (jak to miało miejsce w Łodzi wobec posła Marka Rosiaka) oraz obstrukcji wobec TV Trwam

– Budzi to mój najgłębszy sprzeciw – mówił prof. Gliński.

 

Kandydatów na ministrów w rządzie ekspertów, w rządzie technicznym prof. Gliński zamierza ujawnić za 3-4 tygodnie.

 

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności rządu musi złożyć co najmniej 46 posłów, wskazując przy tym z imienia i nazwiska kandydata na nowego premiera. Wniosek musi poprzeć w głosowaniu 231 posłów (większość bezwzględna). Opozycja dysponuje wprawdzie 226 głosami, ale to jeszcze nie przesądza o poparciu wniosku.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s