Płk Szeląg: zamachu nie było, trotylu też nie

 

 

Zdaniem Szeląga, doniesienia „Rzeczpospolitej” są nieprawdziwe.

 

– W Smoleńsku nie było zamachu – mówił podczas trwającej właśnie konferencji prasowej szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, płk Ireneusz Szeląg. – Na fragmentach wraku nie stwierdzono trotylu ani innych materiałów wybuchowych. Nie stwierdzono, nie znaczy nie było, ale ostateczną odpowiedź dadzą jednak badania laboratoryjne. Dlatego wciąż aktualna jest konkluzja, że nie było zamachu.

 

Szeląg mówi także, że wciąż nie zapały decyzje procesowe.

– Gromadzony jest materiał dowodowy – mówił prokurator. – Pewnym jest jednak, że zamachu nie było. W materiałach dowodowych nie ma materiałów, które mogłyby stwierdzić, że na ciałach ofiar znajdują się ślady materiałów wybuchowych.

 

Płk. Szeląg potwierdził w oświadczeniu wygłoszonym na początku konferencji, że badania DNA wykonane po ekshumacji ciała z grobu prezydenta Kaczorowskiego i innej ofiary tragedii smoleńskiej, której tożsamości nie podał, zostały pochowane w niewłaściwych grobach. Wielokrotnie podkreślał, że ten „incydent” nie jest wynikiem zamiany, co jego zdaniem świadczyć miałoby o popełnieniu przestępstwa.

– Doszło z całą pewnością do błędnej identyfikacji ciał – wyjaśniał Szeląg. – Cała dokumentacja jest prawidłowa.

 

 

Identyfikacji ciała prezydenta Kaczorowskiego dokonał ówczesny podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – Jacek Najder.

 

Płk Ireneusz Szeląg wystąpił na konferencji bez munduru, był mocno podenerwowany. Wielokrotnie przerywał dziennikarzom, nie pozwalał dokończyć pytania. Opuścił konferencję bez słowa mimo protestów dziennikarzy i wciąż zadawanych pytań.

– To wielkie oszustwo – podsumował konferencję Jarosław Kaczyński.

 

 

Za chwilę w Sejmie rozpocznie się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, dzisiejsze wystąienie wojskowych śledczych jest typową grą socjotechniczną. 

  

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s