Płk. Konrad Mackiewicz, brat śp. Marii Kaczyńskiej, nie żyje

 

 

Był długoletnim pracownikiem Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, odznaczonym przez Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla obronności kraju. W Instytucie zajmował się systemami celowniczo-nawigacyjnymi, a swoją wiedzą wspomagał komisje badające wypadki w lotnictwie wojskowym.

 

To właśnie on identyfikował w Moskwie ciało śp. Marii Kaczyńskiej po katastrofie 10 kwietnia 2010 r.

 

We wrześniu „Nasz Dziennik” opublikował wywiad z Mackiewiczem, w którym wypowiadał się m.in. na temat ekshumacji ciała swojej siostry w kontekście ekshumacji i błędu przy identyfikacji ciała Anny Walentynowicz. Zapewniał, że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca w przypadku jego siostry.

 

Wcześniej Mackiewicz opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym, w odpowiedzi na słowa Pawła Deresza (wdowiec po Jolancie Szymanek-Deresz, ofierze katastrofy smoleńskiej) relacjonujące zdarzenia z miejsca katastrofy, napisał m.in.:

„Nie ma podstaw do ekshumacji Marii Kaczyńskiej. Osobiście towarzyszyłem jej ciału do samego końca, do złożenia zwłoki w trumnie. Skandaliczne historie, które opowiada w mediach Paweł Deresz, są nieprawdziwe.”

 

 

Źródło: niezależna.pl, onet.pl, NE, map

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s