Marsz Niepodleglosci – Media Watch

 

– Doszło do incydentu przy ul. Grzybowskiej. Grupa chuliganów obrzuciła policjantów różnymi przedmiotami, ale po chwili uciekli – mówi Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Dziennikarze TVN mają już jednak własną wersję wydarzeń na Grzybowskiej. Wg reportera TVNWarszawa, policja starła się z „chuliganami”, a stacja szybko wyciągnęła z tego wnioski, że to muszą być uczestnicy Marszu Niepodległości, ponieważ, jak czytamy na stronach TVNWarszawa: "Chuligani przemieścili się tymczasem w rejon ul. Emilii Plater i Świętokrzyskiej, i dalej parkiem Świętokrzyskim w kierunku Rotundy, skąd o godzinie 15 ma wyruszyć Marsz Niepodległości. W tym samym czasie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i al. Ujadowskimi idzie Marsz Prezydencki – Razem dla Niepodległej. Tu jest spokojnie."

Tymczasem, telewizje TVN24 i TVPInfo relacjonują wyłącznie uśmiechniętego prezydenta Komorowskiego chronionego przez setki oficerów BOR, wojsko i policję, a także snajperów rozstawionych po dachach. Premiera Donalda Tuska nie ma w kraju. Święto Niepodległości postanowił spędzić „na froncie”. Czyżby tam było bezpieczniej dla szefa rządu? Czego boi się Donald Tusk? Wszak na dachach czekają snajperzy, policja z ostrą bronią biega w liczbie co najmniej tysięcy po ulicach Warszawy…

PolsatNews relacjonował przygotowania do startu Marszu Niepodległości i sam start. Na razie – jeszcze niesformowany marsz telewizja szacuje na ok 50 tys. ludzi. Naszym zdaniem jest ich co najmniej o drugie tyle więcej. Stacja na zmianę pokazuje obrazy z prezydenckiego marszu (gdzie zabrakło polskich flag) i biało-czerwonego Marszu Niepodległości.

Całe centrum przesycone jest uzbrojoną po zęby policją, wozami bojowymi z armatkami wodnymi, gotowymi do odpalenia gazu bojowego policjantów, snajperami na dachach, tajniakami w cywilu, agentami. Prowadza nasłuch, prowokują do bójek, utrudniają Polakom przyłączenie się do Marszu Niepodleglości.

Nie jest wykluczone, że w centrum miasta jest blokowana łączność. SMS-y, MMS-y i maile wysyłane przez osoby znajdujące się obecnie w centrum nie docierają do redakcji Nowego Ekranu. Mamy łączność telefoniczną. 

 

Transmisja z Marszu Niepodległości dostępna jest pod adresem http://netvi.tv/marsz/

 

Marsz rozpocął się z lekkim opoźnieniem. Jest spokojnie, nie ma burd i awantur. Policji jest tyle, że wystarczyłoby by całą Warszawę zamknąć szczelnym kordonem. 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s