Z OSTATNIEJ CHWILI – policja strzela do uczestników Marszu Niepodległości

 

 

Policja strzela w tłum, w którym są rodziny z dziećmi. W użyciu są również armatki wodne i gaz bojowy.

– Zrobili sobie poligon – mówi Paweł Pietkun.

 Czoło marszu jest blokowane przez policję. Chcą rozpędzić tłum, są agresywni, używają broni wobec ludzi. 

 

 

Godz. 16:15

W Centrum wciąż padają strzały. Z relacji świadków: „burdę wywołali policjanci ubrani w kamizelki kuloodporne, szarpali uczestników marszu, a później otworzyli ogień do tłumu, gdzie są rodziny z małymi dziećmi”

– To była policyjna prowokacja – mówi Przemysła Wipler, poseł PiS. – Osobiście byłem świadkiem jak policja prowokuje zamieszki – relacjonuje poseł. 

 

 

Policja odcięła czoło marszu. Strzelają do ludzi !!! W użyciu są armatki wodne i gaz bojowy. W centrum Warszawy trwa regularna wojna. Prowokacje prowadzili ubrani po cywilnemu policjanci w białych kominiarach, którzy wcześniej stacjonowali w okolicach ul. Grzybowskiej.

 

Tomasz Parol: Nie jest prawdą, że policja została sprowokowana. Nie jest także prawdą, że w stronę policji rzucano kamieniami i płytami chodnikowymi. To była regularna akcja policji przeciw uczestnikom marszu. Nie widziałem, żeby ktokolwiek rzucał petardy w stronę policji. Widziałem natomiast, jak policja w pewnej chwili bez zdania racji zaczęła atakować tłum gazem i strzelać w ich kierunku. Policjanci spałowali 10-latka na moich oczach!!! I potraktowali go gazem!!! Chłopak jest przestraszony, ale już bezpieczny. Wysłałem film do redakcji, mam nadzieję, że wkrótce dojdzie.

 

Film: 10-cio letni Konrad opowiada o ataku policji 

http://www.youtube.com/watch?v=S2Ja5Zcxi4c

 

 

Godz. 16:50

Marsz ruszył dalej. Policja odblokowała czoło Marszu, nie padają już strzały. Ludzie w spokoju idą ulicami Warszawy. Organizatorzy Marszu wciąż przez głośniki nawołują do zachowania spokoju, proszą by nie dać się sprowokować policjantom.

 

 

Godz. 17:30

– Policja biła tłum na oślep, m.in. pałkami teleskopowymi – mówi uczestnik Marszu. – Używała gazu, armatek wodnych. Znalazłem łuskę po pocisku, większą niż mój palec wskazujący. Nie znam się na broni, nie wiem co to jest. Policjanci nie pozwalali przerażonym ludziom odejść, porzucić Marsz i wrócić do domu. Pałowali a oślep. Strzelali w tłum!

 

"Nie dajmy się sprowokować!"

 

 

Godz. 18:20

 

Inspektor Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji poinformował, że w wyniku „starć z chuliganami” u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Żurawiej 8 policjantów zostało rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jednocześnie policja nie podaje informacji o liczbie osób – uczestników Marszu Niepodległości – poszkodowanych w wyniku tychże „starć z chuliganami”. Nie podaje również informacji o użytej w zamieszkach broni palnej, gazie i armatkach wodnych.

Do tej pory policja zatrzymała 132 osoby, które są w tej chwili na komendach policji. Nie ma danych o ilości rannych uczestników Marszu. Policja podaje wyłącznie dane o liczbie rannych policjantów.

Do Warszawy na Marsz nie wjechało co najmniej kilka tysięcy osób. Autobusy i samochody osobowe były zatrzymywane jeszcze przed wjazdem do Warszawy. Podobnie z osobami jadącymi na Marsz pociągami – byli zatrzymywani już na dworcu i odsyłani do domów najbliższymi pociągami.

Redakcja Nowego Ekranu dysponuje nagraniami demaskującymi policyjne prowokacje. Zostaną opublikowane po zakończeniu Marszu.

 

Pierwsze fragmenty nagrań z dzisiejdzego Marszu:

 

 

 

 

 

 

Świadków wydarzeń w centrum stolicy prosimy o kontakt z redakcją Nowego Ekranu.

 

Tel. Do Pawła, który wciąż koordynuje działania dziennikarzy i blogerów NE z marszu i znajduje się „w oku cyklonu” 791 901 301.

 

Tel. do dyżurnego 792 422 972. Można również wysyłać zdjęcia i filmiki na adres malgorzata.pietkun@nowyekran.pl

 

 

 

Zdjęcia i filmy od Was

 

Fot. Sławomir Wierzbowski

 

 

 Zdjęcie nadesłała Kinga. Dzięki 🙂

 

 

 

 

Marsz Niepodległości relacjonowali: Łażący Łazarz, Carcinka, Paweł Pietkun, Andrzej Słonawski, WojtekCy, reign77, Molier, Stanley, Pluszak, John May, Pirx. Blogerów i dziennikarzy obywatelskich, którzy podpisują się imieniem i nazwiskiem nie wymieniamy ze względów bezpieczeństwa.

Zaprezentowane materiały fotograficzne i filmowe przygotowali m.in. blogerzy i dziennikarze obywatelscy Nowego Ekranu. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s