Ustawka?

 

Pawlak nie był ani rozgoryczony, ani zdenerwowany. Cała konferencja sprawiała wrażenie dobrze przygotowanej gry, prowadzonej ściśle wg. scenariusza.

Były już szef PSL – partii koalicyjnej – po raz kolejny zapowiedział, że złoży dymisję z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki. Ma to zrobić dziś po południu. Zapytany o powód takiej decyzji powiedział:

– W żaden sposób nie zgadza się Januszem Piechocińskim, nowym prezesem PSL.

Dodał także, że:

– Piechociński musi teraz rozmawiać z Platformą o koalicji – powiedział Pawlak.

 

Tuż po konferencji Waldemara Pawlaka, z dziennikarzami rozmawiał także nowy prezes ludowców:

– w PSL jest miejsce dla Waldemara Pawlaka – powiedział Piechociński. – Będę budował wizerunek Waldemara Pawlaka, państwowca.

Janusz Piechocinski podkreślał, że zabiegał o spotkanie z Pawlakiem.

– Spotkamy się dziś o godz. 14 będziemy mogli porozmawiać.

Na temat spotkania z premierem, Piechociński nie chciał się wypowiedzieć, nie podał terminu tego spotkania. Powiedział jedynie:

– Od premiera oczekuję, że nie przyjmie dymisji Waldemara Pawlaka.

 

 Czy to ustawka? Czy zmiana na stanowisku prezesa partii koalicyjnej ma być dla Tuska pretekstem do rozpisania wcześniejszych wyborów? Nie można tego wykluczyć, ponieważ sam prezes elekt ludowców rzucił we wczorajszej rozmowie z dziennikarzami, że jego kadencja to zaledwie dwa lata, a później władzę przejmą młodzi z PSL.

 

Tusk natomiast, może stanąć przed kamerami TVN i oświadczyć: „No, nie udało się. Nie dogadałem się z tym Piechocińskim. Koalicję szlag trafił”. Winy Tuska w tym nie będzie – czyli on i koledzy „wyjdą z twarzą”. A bez koalicjanta rządy będą musieli złożyć, sami nie porządzą. Poza tym, ten rząd nie ma już pomysłów na dalsze tuszowanie rozkładu państwa, do którego sam doprowadził.

Dzięki temu również, w najbliższych, wcześniejszych wyborach, Platforma będzie chciała wystąpić w roli ofiary: „to PSL rozwalił koalicję!” – będzie grzmiał Tusk i Sikorski. A Schetyna dorzuci: „gdyby nie ten Piechociński mogliśmy zrobić znacznie więcej dla Polski”. 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s