Zamachowe koło ratunkowe

 

 

Już dawno nie obudziła mnie tak zabawna wiadomość. Chylę czoła przed autorem afery zamachowej, jest lepszy od najlepszych kabareciarzy.

 

ABW podaje tylko, że „mężczyzna planował zamach na prezydenta lub Sejm”, a Prokuratura Apelacyjna w Krakowie na swoich stronach pisze:

 

Komunikat

W sprawie osoby planującej zamach na konstytucyjne organy rzeczypospolitej polskiej

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie Wydział V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji nadzoruje śledztwo przeciwko osobie podejrzanej o przestępstwo z art. 128 § 2 kk i art. 163 § 1 pkt. 3 kk w zw. z art. 168 kk w zw. z art. 11 § 2 kk. Postępowanie przygotowawcze wszczęte zostało w dniu 5 listopada 2012 roku i powierzone w całości do prowadzenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatura w Krakowie.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych Państwa dziennikarzy na konferencję prasową dotyczącą powyższej sprawy , w toku której tymczasowo aresztowano osobę planującą zamach terrorystyczny na konstytucyjne organy RP.

Konferencja odbędzie się w dniu 20 listopada 2012 roku o godzinie 10.00 w siedzibie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 2a, budynek A.
Konferencja prasowa organizowana jest wspólnie z przedstawicielami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Piotr Kosmaty

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie

 

Rzecznik ABW, Maciej Kaczyński, przestrzega przed plotkami bo sprawa jest bardzo poważna:

– Zapraszam wszystkich do TVN24 – mówi rzecznik – bo sprawa jest bardzo poważna.

Czyżby pan rzecznik ABW zarabiał na promowaniu finansowo podupadającej stacji komercyjnej?

 

 

Rzekomy zamachowiec, mężczyzna – jakiś chyba super tajny gość, bo ABW nie podaje żadnych danych, albo gorączkowo szukają jeszcze kandydata na zamachowca – miał być obserwowany od początku listopada. Czy powinnam przez to rozumieć, że w takich okolicznościach straszliwych, wobec możliwego zamachu na prezydenta, ochrona Komorowskiego Bronisława – prezydenta oraz wszystkie służby mundurowe i nieumundurowane w Polsce łącznie ze Strażą Ochrony Kolei (w mundurach) i Strażą Pocztową (uzbrojoną po zęby) pozwoliły zagrożonemu prezydentowi udekorowanemu w kotyliony maszerować po ulicach Warszawy?

 

Ten zamach to największa i najgłupsza ściema jaką wyprodukowały te władze. To doskonały sposób na usprawiedliwienie strzelania do ludzi na Marszu Niepodległości, snajperów na dachach, pałowaniu i gazowaniu świętujących niepodległość Polaków.

 

Informacji o rzekomym zamachowcu nikt jeszcze nie podał, ABW chce to zrobić dziś o 10:00 na konferencji prasowej, na której będą również prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Okaże się nim „pracownik wyższej uczelni w Krakowie, mający dostęp do materiałów mogących posłużyć do zamachu”. I oczywiście będzie niespełna rozumu lub sfrustrowany. A TVN już okrzyknęła tegoż zamachowca polskim Breivikiem.

 

Pytam zatem, co rząd, co Tusk, który ponoć od kilkunastu dni wiedział o rzekomym zamachowcu, choć na moje oko, sam go sobie wykreował, co ten rząd chce ugrać? Co ukryć, z czego się usprawiedliwić? A może chodzi po prostu o połechtanie ego prezydenta i premiera?

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s