Szpieg w krótkich majtkach

Ma 44 lata. Doktorat obronił w niemieckiej szkole szpiegów Militärakademie – Militärische Versuchszentrum w Dreźnie. Zajmuje się m.in. działaniami agentury G4 W5, czyli Grupy 4 Wydziału 5 rezydentury niemieckiej wywiadu. Klientów przyjmuje szortach.

Arkadiusz Stoliński - Szpieg w krótkich majtkach

Dr Arkadiusz Stoliński, bo o niego chodzi od lipca unika policji. Trzykrotnie wzywany był do złożenia zeznań w sprawie o oszustwo. Za pierwszym razem zwyczajnie zignorował wezwanie, komentując jedynie, że policja w Jarocinie jest skorumpowana. Drugie wezwanie przeleżał w szpitalu. Trzeciego nawet nie odebrał. Niemiecki super szpieg drwi sobie z polskiej policji i prokuratury, oszukuje obywateli polskich, wyłudza od nich pieniądze, a na koniec radzi… by od swoich problemów uciekli za granicę, bo jak twierdzi „nie ma świętego Mikołaja”.

I to nie są żarty.

List do redakcji

„Nie wiem jak zacząć, łzy mi się do oczu pchają” – pisze Małgorzata Antczak. „To nie są miłe wspomnienia. Chcemy tą sprawę nagłośnić by oszczędzić innych ludzi”.

Szukając pomocy przy wychodzeniu z długów, Antczakowie szukali doradcy, eksperta od finansów. Znaleźli dr Arkadiusza Stolińskiego. W internecie. Obiecywał pomoc w spłacie, restrukturyzację gospodarstwa, zmianę profilu działalności, remont mieszkania i duże zyski.

Antczakowie szukali pomocy już wtedy gdy ich problemy finansowe dopiero się zaczynały. Prowadzili hodowlę bydła i trzody chlewnej. Zwierzęta się rozchorowały, potrzebne były dodatkowe nakłady pieniężne, a zyski z hodowli mocno przesunęły się w czasie. Nie chcieli doprowadzić do sytuacji podbramkowej, wisiała nad nimi wizja całkowitej plajty. Uznali, że korzystnie będzie poradzić się fachowca. Szukali kogoś, kto wie jak zarządzać pieniędzmi i umie wyprowadzić chwiejące się gospodarstwo na prostą.

– Znajomość z Arkadiuszem Stolińskim, który prowadził Kancelarię Prawno-Depozytową, zaczęła się od tego, że mieliśmy  kłopot ze spłatą kredytu spowodowaną utrata płynności finansowej. Byliśmy hodowcami, mieliśmy sporą hodowlę trzody chlewnej i bydła. Nasze świnki po prostu się… rozchorowały. Szukaliśmy deski ratunku żeby nie popaść w gorszy dług.

Niemiecka szkoła szpiegów i…

Na jego wizytówce przeczytać można „pełnomocnik-depozytariusz z legitymacją procesową” w zakresie ustanawiania zabezpieczeń, zastawów i depozytów, pełnej reprezentacji procesowej, obrony przed roszczeniami (w tym komorniczymi, bankowymi, eksmisjami), prowadzenia mediacji i negocjacji, prowadzenia postępowań wyjaśniających, doradztwa prawnego i finansowego oraz obsługi podmiotów gospodarczych i osób fizycznych.

Można się z nim kontaktować na Poste Restante, telefonicznie i mailowo. Podobno zawsze odbiera telefony, podobno odpisuje na wszystkie maile. Mojego telefonu nie odebrał, na pytania wysłane mailem nie odpowiedział.

Arkadiusz Stoliński urodził się – jeśli wierzyć informacjom podawanym przez samego Stolińskiego – 25 maja 1968 r. Mieszka w Poznaniu i tam też prowadzi Kancelarię Prawno-Depozytową. Reklamuje swoje usługi w internecie, m.in. jako pomoc w oddłużaniu. Profil jego działalności może skłonić do wysnucia wniosku, że człowiek ten jest wrażliwy na ludzką krzywdę, pełen empatii, gotowy do niesienia pomocy skrzywdzonym, zadłużonym, biednym, eksmitowanym.

Stoliński chwali się tytułem doktora, nie wyjaśnia jakiego. Tytuł miał obronić w zamkniętej 22 lata temu niemieckiej szkole szpiegów w Dreźnie – Militärakademie – Militärische Versuchszentrum. Biorąc pod uwagę, że Stoliński ma 44 lata, a szkoła została zlikwidowana 22 lata temu, należy przypuszczać, że jako student musiał być szalenie zdolny i z całą pewnością uczył się znacznie szybciej niż koledzy z jego rocznika.

Jak na absolwenta niemieckiej szkoły szpiegów przystało, posiada wszechstronną wiedzę również o fizjologii człowieka. Jest przy tym pragmatykiem.

– Latem pozwalam sobie przyjąć klienta w koszulce polo i szortach – to wypowiedź Stolińskiego z artykułu Krzysztofa Ulanowskiego pt. „Prawnik przyjmuje w szortach” opublikowanego w „Echo miasta” i przedrukowanego przez portal wp.pl w dniu 24 lipca 2006 r.– Zakładam, że klient płaci mi za to, co mam w głowie, a nie za strój. Poza tym jedwabna koszula się klei, a bawełniana koszulka polo dobrze wchłania pot. To ważne, bo przegrzanie organizmu prowadzi do zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, co z kolei prowadzić może do zaburzenia rytmu serca.

Historia o szkole szpiegów zdaje się mieć potwierdzenie w codziennej pracy doktora super szpiega. Jego Kancelaria Prawno-Depozytowa – zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej kancelarii – to jednostka taktyczna działająca w zakresie walki z korupcją i przestępczością gospodarczą oraz naruszeniami prawa w administracji państwowej. Jednostka taktyczna zajmuje się: powiązaniem działań z działaniami agentury G4 W5 (Grupy 4 Wydziału 5 rezydentury niemieckiej wywiadu). Działania taktyczne polegają m.in. na wspieraniu działań jednostek kadrowych (np. policji) w wykrywaniu przestępczości gospodarczej. Do zadań jednostki taktycznej, czyli Kancelarii Stolińskiego należy także (cytat ze strony internetowej): kontrola i przejmowanie zadłużenia publicznego na poziomie niższych jednostek administracyjnych, tj. gmin, powiatów – mająca zapobiec destabilizacji finansów publicznych Polski – wytworzenie mechanizmów obsługi długu publicznego, a także przejmowanie i kontrola zadłużenia prywatnego, mająca wspomóc rozwój gospodarczy lokalny – obsługa zadłużenia prywatnego.

…Fundusz Obsługi Zadłużenia

Arkadiusz Stoliński jest również założycielem i właścicielem niejednej spółki cywilnej, m.in. Rejestr Zastawów i Depozytów spółka cywilna z siedzibą w Poznaniu (jest to samodzielna jednostka zajmująca się prowadzeniem rejestru na potrzeby kancelarii i jej jednostek lokalnych w zakresie obsługi depozytów, zastawów i zabezpieczeń. Rejestr depozytów rzeczowych i pieniężnych), Fundusz Obsługi Zadłużenia spółka cywilna z siedzibą w Poznaniu. FOZ to samodzielna jednostka zajmująca się wykonywaniem czynności w zakresie emisji i obrotu papierami dłużnymi oraz obsługą zadłużenia, w tym w zakresie obrotu wekslowego i gwarancjami oraz Kredyty i Ubezpieczenia spółka cywilna z siedzibą w Poznaniu, która jest samodzielną jednostką zajmującą się wykonywaniem czynności w zakresie obsługi finansowej.

Poza tym Stoliński założył i jest właścicielem blisko trzydziestu innych spółek cywilnych działających w branżach: nieruchomości, budowlanej, edukacyjnej, rolniczej, transportowej (w tym także taksówki) i logistycznej, hotelarskiej, gastronomicznej, medycznej, usługowej, handlowej, energetycznej (w tym odnawialne źródła energii), górniczej, paliwowej i reklamowej. Prowadzi także Biuro Pełnomocnika Społecznego (spółka cywilna z siedzibą w Poznaniu), które jako samodzielna jednostka zajmująca się wykonywaniem czynności pomocniczych w zakresie gospodarczym i rozliczeniowymwykonuje jakieś czynności itd.

Pomimo tak rozlicznych i mocno zróżnicowanych spółek, doktor, absolwent niemieckiej szkoły szpiegów aktywnie włączył się w działania związane z ekologią i ochroną środowiska. Prowadzi spółkę cywilną z siedzibą w Bystrzycy Kłodzkiej pod nazwą Ekologia i Ochrona Środowiska, która jest samodzielną jednostką zajmującą się wykonywaniem czynności w zakresie ekologii i ochrony środowiska, m.in. w zakresie oczyszczalni, w tym agroutylizacji odpadów rolniczych.

Niemiecki szpieg i polska prokuratura

Oszukani i wydrenowani z majątku i pieniędzy Antczakowie zgłosili sprawę policji. Ta podjęła czynności, ale bezskutecznie, ponieważ Stoliński nie zgłaszał się na wezwania.

Działalność Stolińskiego doprowadziła małżeństwo Antczaków do rozpaczy. Nie dość, że miast wyjść z problemów finansowych popadli w jeszcze głębsze, to muszą się teraz tłumaczyć przed prokuratorem z zezłomowania samochodu, które zalecił im Stoliński, a który wcześniej zajął komornik.

Prokuratura w Jarocinie przekazała sprawę do prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim i cisza. Stolińskiego nikt nie przesłuchał. Czyżby sprawa doktora super szpiega niemieckiego przerastała polskich prokuratorów?

O tym i jeszcze więcej, przeczytać będzie można w kolejnej odsłonie historii o dr Arkadiuszu Stolińskim, absolwencie niemieckiej szkoły szpiegów z Drezna co polskim prokuratorom i policjantom w nos się śmieje.

  

Fotografia pochodzi z ogólnie dostępnego profilu Arkadiusza Stolińskiego prowadzonego na portalu społecznościowym Facebook 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s