Maya, duma Vincenta

 

Maya Rostowska23 letnia Maya Rostowska została doradcą u Radka Sikorskiego w MSZ. Musi mieć cholerne doświadczenie i – podobnie jak ojciec – wyjątkowe wykształcenie, żeby nie powiedzieć farta.

Studia skończyła chwilę temu, doświadczenie ma – powiedzmy – umowne, ale za to dysponuje odpowiednim nazwiskiem i tatusiem by pracować jako doradca, tłumacz i co tam jeszcze u kolegi Radka Sikorskiego.

Sikorski, by jakoś usprawiedliwić konieczność korzystania z usług panny z domu Rostowska, miał być rzekomo niezadowolony ze swoich tłumaczy. A propos, kto tłumaczy na i z angielskiego dla Sikorskiego? Sam nie umie? Żona nie pomaga?

Panna Maya Rostowska, urodzona i wykształcona w Londynie, zrobiła zatem tę laskę (proszę wybaczyć brak polskich fontów, ale w końcu chodzi o język Sakespeare’a) szefowi dyplomacji polskiej i podjęła się – po niechlujach tłumaczach – redagowania wystąpień ministra w języku angielskim. Ale dlaczego ona? Czyżby była najlepsza w angielskim? A może zadecydowały inne atuty panny Rostowskiej? Ha, tego nie wie nikt, ponieważ – zapewniają urzędnicy – konkursu na to miejsce nie było, nie ma takiego przepisu.

MSZ natomiast zaprzecza, aby minister Rostowski, ojciec panny Rostowskiej, kolega ministra Sikorskiego, pomagał córci w zdobyciu posady. A jakże! Wierzymy!

Szary kandydat – czyli taki który nie ma tatusia ministra – starania o posadę zaczyna od egzaminu z dwóch języków obcych oraz wiedzy o Polsce i świecie współczesnym. Jeśli przejdzie pomyślnie pierwsze sito, musi zdać m.in. egzamin dyplomatyczny. Ale nie Maya! Maya jest Rostowska.

 

Źródło: PAP, DGP, MSZ, mp

Reklamy

13 uwag do wpisu “Maya, duma Vincenta

 1. P… mnie jak k…, ponieważ nią jestem
  Idealne logo dla Urzędu Skarbowego w Polsce

 2. Nic dziwnego. że Radek płaci z naszych podatków pannie Rostowski za robienie mu „laski”. W końcu, ta jego żydówa Apelbaum to ohyda – brrrrrrrr!

 3. Coraz bardziej się boję tej sytuacji „polskiej”… to wygląda jak jakiś chorror ! tyle że to jest straszna rzeczywistość postkomunistyczna , płakać się chce że jest tak strasznie !

 4. …to wszystko wygląda na tragedię narodową w postaci braku „społeczeństwa obywatelskiego”, to wszystko co idzie z warszawy czyli od tych co trzymają władzę to szaleństwo mające całkowicie zniszczyć ! co zniszczyć to każdy umie sobie odpowiedzieć. Kompletna destrukcja ! Ciekawe czy to tylko złość postkomuny czy także agentura fsb oraz szwabska ?

 5. – Którego z polskich polityków mógłby Pan wymienić…
  – Wszystkich!

 6. Nawiązując do fotki: nie ma sprawy Vyncent- I’m fuck you.

 7. Inteligentna, wyzwolona, młoda, bogata, Rostowska

  Same zalety. Jak takiej nie wybrać?

  Kto wie, może Ania Appelbaum idzie w odstawkę 😉

 8. Osobiscie nie sadze aby ryzykowal „wypadek smochodowy” albo i „samobojstwo”-;)

 9. Ależ jest, mieszkając w USA, pracuje jako doradca Min. Sikorskiego ds. tłumaczeń. Może nie musi chodzić do pracy by zarabiać? 😉

 10. jak już się mówi oficjalnie, mafia Donka już wydała na premie ponad 500 mln zł, z czego najwięcej właśnie tatuś naszej „bohaterki”, co wskazuje na wątpliwe jej morale, skoro bierze udział w tym procederze wyłudzania niesłusznie „zarobionych” pieniędzy.
  Czy jest inny kraj na świecie, gdzie w rządzie, a tym bardziej finansami zarządza osoba posiadająca jakieś dziwne powiązania z innym krajem, czy znajdzie się dziennikarz, który opublikuje drogę do sławy „tatusia”, który jak podawano, na początku był najbardziej zadłużonym w obecnym sejmie, a obecnie mówi się, że jest najbogatszym!

 11. jakby mi laskę zrobiła córka samego Vincenta to by mi się chyba styki w mózgu przepaliły z wrażenia…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s