Kto zajmie miejsce Tuska?

Przyznam, że kiedy jeszcze całkiem zaspana zasiadłam do przeglądu internetu w poszukiwaniu nowinek, omal nie krzyknęłam z radości. „Tej nocy możesz zająć miejsce premiera” – przeczytałam i w pierwszej myśli nakreśliłam sobie obraz zwalnianego Tuska. Potem nadeszło przebudzenie. Nie ma tak lekko. To tylko noc muzeów. W sobotę, 18 maja, Kancelaria Premiera otworzy drzwi i wpuści gapiów. Ale mój umęczony Tuskiem umysł nadal kombinował. Co, jeśli ktoś rozsiądzie się na tym najwyższym krześle i nie zechce zejść? Może to jedyna okazja by właśnie zakończyć to pasmo nieszczęść?

Już słyszę te popiskiwania Tuskoentuzjastów. Jakie pasma? Jakich nieszczęść? Ano, nieszczęść. Do historycznych danych cofać się nie będę, zachowam godność i kopać leżącego nie będę. Za przykład niech posłużą dane aktualne. Oto GUS przedwczoraj oszacował, PKB nasz rodzimy, wzrósł w I kwartale tego roku o całe 0,4% (rok do roku). No euforia normalnie! Co na to Donald Tusk? Zajrzałam na stronę premiera:

kłamstwa Tuska

Bez komentarza.

Dobry premier myśli o młodych, matkach wszystkich kwartałów (o jednych myśli bardziej, ale nie w tym rzecz), a nawet o kombatantach.

W zamian za zakończony program Rodzina na Swoim, który mam pełne przekonanie jest bombą z opóźnionym zapłonem, pan premier i jego rząd przygotowali projekt Ustawy o pomocy państwa w nabywaniu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych. Z dobrdziejstw ustawy miałyby korzystać małżeństwa, osoby samotnie wychowujące dzieci oraz single do 35 roku życia. Projekt MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych jest niemal bliźniaczo podobny, z drobnymi wyjątkami, do projektu Rodzina na Swoim, przygotowany i wdrożony przez PiS. Przypomnę, krytykowany obficie przez PO.

Matki dostaną urlopy roczne, ale tylko te tegoroczne matki. Ubiegłoroczne już nie. Chyba, że w swoim zdeterminowaniu zajmą gabinet premiera, a jest po temu okazja już w sobotę, porozkładają pieluszki i zasypki na jego biurku, w szafkach upchają śpioszki, na stołach podgrzewacze do mleka i dalej wychowywać swoje pociechy na oczach władzy. Do 6 roku życia tylko, bo potem trzeba będzie maluchy do szkoły wysłać. W duchu liczę, że tym matkom ubiegłoroczny się uda i zachęcą tym samym matki z 2011 roku. Potem i one coś wytargują, aż nadejdzie kolej na 2010 i jeszcze wcześniejsze. Może i do mnie dojdzie jak tak się cofać będziemy i nagle, ni z tego ni z owego pójdę na zaległy urlop macierzyński choć o pieluchach już zapomniałam.

Dobry premier zatroskał się także o seniorów. Zachodzę w głowę gdzie jest kruczek? W komunikacie napisano, że Rada Ministrów zaproponowała „przepisy, które zapewnią większą pomoc państwa kombatantom, ofiarom represji wojennych i okresu powojennego. W naszym kraju żyje ok. 160 tys. kombatantów oraz osób, które były represjonowane w więzieniach, łagrach i obozach koncentracyjnych. Nowe rozwiązania powinny poprawić i ułatwić ich codzienną egzystencję”. Piękny gest, nieprawdaż? Tylko co seniorzy naprawdę dostaną, bo deklaracje a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Chętnie natomiast porozmawiałabym z panem premierem na temat tych represji okresu powojennego w kontekście procesów, które ostatnio śledziliśmy – Jaruzelskiego i innych.

Jaka jest różnica między terrorystami, a rządem Tuska? – zapytał mnie dziś mąż. Nie wiedziałam. Terroryści rozpieprzają wszystko za darmo – powiedział.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s