Kochaniak beknął za warszawskie śmieci

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zdymisjonowała dziś wiceprezydenta Jarosława Kochaniaka za śmieci.Jeśli mamy się trzymać szczegółów to Kochaniak sam złożył dymisję, ale… na wyraźne polecenie panie prezydent.

 

ŚmieciKochaniak miał przygotować przetarg na wywóz śmieci, zgodnie z przepisami Ustawy śmieciowej, która wchodzi w życie od 1 lipca. I… pokpił sprawę. Prywatne firmy startujące w przetargu zarzuciły Kochaniakowi, że faworyzuje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Sprawę zbadała Krajowa Izba Odwoławcza i uznała, że wiceprezydent źle opracował kryteria przetargowe. Teraz przetarg trzeba rozpisać na nowo, wg. nowych, zgodnych z Ustawą śmieciową zasad, ponieważ Krajowa Izba Odwoławcza nakazała miastu zmianę specyfikacji warunków przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci w Warszawie.

 

Ratusz zatem nie jest i nie będzie przygotowany na wypełnienie postanowień Ustawy od lipca tego roku, a co za tym idzie, Warszawiacy mają śmieciową labę do stycznia. Przed styczniem 2014 roku bowiem, Warszawa ze śmieciami “po nowemu” uporać się nie będzie mogła.

 

– Nowym wiceprezydentem zostanie burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski – powiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej Gronkiewicz-Waltz.

 

I w ten sposób warszawskie śmieci pokonały administrację Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s