Komu wolno lżyć prezydenta?

Byłam dziś w sądzie na posiedzeniu dotyczącym zażalenia złożonego przez ppłk Mariusza Lewińskiego, sędzią wojskowym w stanie spoczynku, na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa dotyczącego poświadczenia nieprawdy w dokumencie przez sędziów Izby Wojskowej Sądu Najwyższego. Pełny profesjonalizm – nikt mnie z sali nie wyrzucił, pozwolono mi na rejestrację i – co najważniejsze – sędzia jest żywo zainteresowana poznaniem szczegółów by sprawę wyjaśnić o podjąć wiążące decyzje. Tę sprawę będę monitorować dalej. Nie, to nie jest jakiś szczególny proces, to nie jest coś wyjątkowego, nadzwyczajnego. Jednak na tle obrazu namalowanego przez bałamutnych sędziów i prokuratorów, dzisiejsze posiedzenie urasta to rangi nad wyraz uczciwego.

Dzisiejsze spotkanie z sędzią Lewińskim dało mi wiele do myślenia. Zgodnie doszliśmy do wniosku, że wczorajszy tort na głowie sędzi Anny Wielgowskiej nie jest jedynie wyrazem niezadowolenia z tego jednego postępowania sądowego, z decyzji o zawieszeniu postępowania wobec zbrodniarza komunistycznego, ale sumą wszystkich bezprawnych, niesprawiedliwych, niesłusznych i krzywdzących wyroków, orzeczeń i postanowień sądów polskich z ostatnich kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu lat. Bo któż zdobyłby się na naruszenie godności sędziego, gdyby ten na tę godność sumiennie pracował i z godnością właśnie pełnił swój urząd – niezawiśle i niezależnie? Zgodnie przyznaliśmy także, że oto na naszych oczach odbywa się lincz ofiar stanu wojennego oraz gloryfikowanie katów odpowiedzialnych za stan wojenny. Jestem wręcz pewna, że pan Miernik już został oskarżony, osądzony i skazany (!!!) za atak na sędzię, a kwalifikacją czynu jest co najmniej atak terrorystyczny. I tak oto, obok Brunobombera z Krakowa, doczekaliśmy się tortowego zabójcy sędziów – tak, tak, zabójcy, bo za kilka lat w salach wykładowych na wydziałach prawa polskich uniwersytetów, uczyć się będzie studentów o bandycie Mierniku, który miał czelność podnieść rękę na sędzię. I nikt nie wspomni o okolicznościach w jakich to zdarzenie miało miejsce, co takiego się stało, że na sędzię musiał polecieć tort oraz o komunistycznym zbrodniarzu, który dzięki decyzjom usłużnych sądów nie odpowiedział za stan wojenny. O ile w ogóle ci studenci będą wiedzieli czym był stan wojenny, a co gorsza, jakie miał konsekwencje.

W Polsce wolno zatem strzelać do ludzi, brać łapówki, kraść, oszukiwać – naturalnie tylko wówczas gdy reprezentuje się klasę rządzącą lub z tą klasą trzyma się sztamę. Tylko ze znieważaniem prezydenta jest pewien problem – zależy kto lży.

Autora portalu antykomor.pl. skazano za znieważenie prezydenta, ale już Romualda Piątka za to samo nikt nie chce nawet oskarżyć, nie mówiąc już o wytoczeniu procesu i skazaniu. Przypomnę. Romuald Piątek od dawna pali flagi – przepraszam, płachty materiału nie na maszcie (tak sąd nazwał flagę Polski) i upodobaniem, używając najbardziej obelżywych słów lży prezydenta, premiera i innych, usilnie starając się o to by postawiono go w stan oskarżenia!!! Bez skutku. Nie tak dawno bo 20 maja tego roku, Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota w Warszawie przy ul. Wiślickiej 6, umorzyła śledztwo (sygn.akt 1Ds 939/12/V) w sprawie palenia flag państw obcych oraz znieważenia prezydenta tj. o czyn z art. 137 § 2 kk i art. 135 § 2kk. Piątek może sobie stanąć przed Pałacem Namiestnikowskim na Krakowskim Przedmieściu i wymyślać prezydentowi ile chce – głowę dam, że nikt go nie ruszy! A może Wy spróbujecie? Może spotkajmy się na Krakowskim i wspólnie sobie polżymy, skoro wolno?

Czyż to nie jest paranoja? Dorzuciłabym jeszcze do zbioru nonsensów polskiego wymiaru sprawiedliwości powojenne roszczenia Niemców, ale o tym już opasłe tomy napisano.

Reklamy

7 uwag do wpisu “Komu wolno lżyć prezydenta?

  1. Me znieważanie prezydenta ma w końcu skutek !!! Po 3 latach mych znieważań trafił sie młody niedoświadczony prokurator i wniósł akt oskarżenia do SO W-wa Al. Solidarności 127 sygn. XII K 169/13 za me znieważenie prezydenta podczas rozprawy z powództwa nastepnego bandyty Tuska p-ko red. Urban też w SO W-wa dnia 14.08.2013 . Ale po mej odpowiedzi do SO W-wa 25.10.2013.r na ten akt oskarzenia gdzie ujawniłem mój subsydiarny akt oskarżenia p-ko Tuskowi , Komorowskiemu , Seremetowi ,Lipowicz , Kaliszowi , Kwitakowskiemu i Gowinowi , prezesom SN , Schetynie itd to teraz boja sie wyznaczyc termin rozprawy !!!. Za żadne spalenie flagi nie zostałem ukarany , bo wnioski były z Kodeksu Wykroczeń za ,,nieostrożne obchodzenie sie z ogniem w wyniku czego zanieczyscił ulicę” – sprawy umorzono , bo sedziowie sie boją . Bedą dalsze publikacje !!! Są też inni chetni dziennikarze . Wpisz w Google : Znieważanie prezydenta lub Piątek Romuald

  2. Aby było śmieszniej sędzia SR dla m.st.Warszawy Sebastian ŁADOŚ w sprawie OCZYWISTEGO znieważania prezydenta RP sygn.akt III Kp 833/13 chciał wylegitymować dorosłą publiczność a gdy ta spytała się o podstawę prawną to pogonił ją z sali sądowej nakładając na mnie karę porządkową w wysokości 6.000 PLN – fałszując protokół posiedzenia. Nagranie z przebiegu posiedzenia zostało opublikowane w Internecie pod tytułem awantura z sędzią bandytą S.ŁADOSIEM. Okazało się iż sąd REJONOWY jest NIEWŁAŚCIWY w sprawie i zajął się nią sąd OKRĘGOWY w osobie Anny NOWAKOWSKIEJ sygn. akt VIII Kp 920/13, która barykadując przy pomocy bezmyślnej policji drzwi do sali sądowej przed publicznością stwierdziła iż R.Piątek nie dopuścił się oczywistego znieważania czyli – udaremniła postępowanie karne wbrew art. 135 § 1 Kk. Prokuratorowie ścigajcie sędziego na mocy art. 231, 239 i 271 Kk.

  3. „W toku postepowania przygotowawczego powołano biegłych psychiatrów z uwagi na poważne wątpliwości co do stanu psychicznego. Biegli po wykonaniu Badań orzekli iż rozpoznają u Romualda Piątek chorobę psychiczną w postaci zespołu urojeniowego na podłożu organicznego uszkodzenia centralnego układu nerwowego, w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów Romuald Piątek miał zniesioną całkowicie zdolność rozumienia znaczenia tego czynu i pokierowania swoim postępowaniem …”
    https://www.facebook.com/romualdpiatek Sprawe umorzono a romualda chca wsadzic do psychiatryka. Ciekaw tylko na jakiej podstawie psychiatrzy orzekli co o rzekli. Jakie jest ich uzasadnienie.

  4. Pingback: Komu wolno lżyć prezydenta? | lorenz2016

  5. Pan Romuald Piątek od maja 2015 r. nadal przebywa jako polityczny uchodźca w UK a ja złożyłem kilka tygodni temu wniosek o ściganie ADAMA MICHNIKA za ZNIEWAŻANIE .. prezydenta RP w osobie Andrzeja Dudy – więcej na stronie POKRZYWDZENI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ im. CLAUDIU CRULICA na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s