4 płyty dla premiera

 

Treść listu sędziego Lewińskiego, wysłanego dziś, tj. 2 września 2013 roku, cytuję w całości, bez poprawek.

 

 

Pan Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

 

Wielokrotnie składał Pan publicznie deklaracje zdecydowanej walki z wszelkimi przejawami łamania obowiązującego prawa. Prokurator Generalny, chociaż ciąży na nim taki obowiązek, nie czyni tego. Zwracam się, więc do Pana o podjęcie kroków zmierzających do przywrócenia porządku prawnego.

Prokurator Generalny nie jest zainteresowany ściganiem poświadczenia nieprawdy w dokumencie przez swojego zastępcę Naczelnego Prokuratora Wojskowego, mimo tego, że czyn taki winien być ścigany z urzędu. Naczelny Prokurator Wojskowy poświadczył nieprawdę, co do okoliczności mającej znaczenie prawne, w postanowieniu z dnia 11 maja 2012 r. sygn. Pn. Nadz. 17/10. Naczelny Prokurator Wojskowy poświadczył nieprawdę w dokumencie, aby zapewnić bezkarność swoim podwładnym, Wojskowemu Prokuratorowi Okręgowemu w Poznaniu i Naczelnikowi Wydziału Śledczego Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, którzy wcześniej sami również poświadczyli nieprawdę w dokumencie.

W jaki sposób zamierza Pan walczyć z łamaniem obowiązującego prawa skoro czynią tak funkcjonariusze publiczni zobowiązani ustawowo do stania na jego straży?

Dowody w tej sprawie leżały na biurku Prokuratora Generalnego.

Brak reakcji Prokuratora Generalnego został trafnie odczytany, jako przyzwolenie na dalsze łamanie prawa, co też ma miejsce.

Prokurator z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej we Wrocławiu podżega funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej do poświadczenia nieprawdy w dokumencie, co też następuje. Prokurator Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Warszawie podejmuje w tej sprawie czynności, ale są to czynności, które nie są znane polskiej procedurze karnej. W efekcie czyny te pozostają bezkarne.

Sędzia Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu rozpoznaje sprawę dotyczącą naruszenia prawa przez swojego przełożonego prezesa Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu, co zgodnie z obowiązującym prawem już jest niedopuszczalne. Uniemożliwia przedstawienie dowodów w tej sprawie, a na końcu poświadcza nieprawdę w protokole z posiedzenia sądu, na którym sprawa jest rozpoznawana. Ma przy tym ułatwione zadanie, albowiem dzieje się to przy udziale wspomnianego wcześniej Naczelnika Wydziału Śledczego Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W załączeniu przedstawiam Panu dowody w tych sprawach, cyfrowe nagrania na płytach CD.

Pierwsze wskazuje metody przesłuchiwania świadków w prokuraturze wojskowej. Prowadzi je Naczelnik Wydziału Śledczego Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i dotyczy ono sprawy poświadczenia nieprawdy w dokumencie przez Naczelnika Wydziału Postępowania Sądowego Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie i odmowy udostępnienia informacji publicznej przez Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Warszawie. Jak słychać na nagraniu, prowadzący to przesłuchanie prokurator oświadcza, że to on dyktuje protokół i decyduje o jego treści. Na swobodę wypowiedzi świadka, nie ma tam miejsca.

W drugim nagraniu prokurator Wojskowej Prokuratury Garnizonowej we Wrocławiu wydaje polecenie funkcjonariuszowi Żandarmerii Wojskowej sporządzenia notatki urzędowej, a następnie przystępuje do dyktowania jej treści. Taka notatka stanowi wkrótce już dowód wykorzystany procesowo przeciwko mojej osobie.  

Trzecie nagranie to jawne bezprawie na sali sądowej w Wojskowym Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Nagranie to przeczy treści sporządzonego protokołu z posiedzenia sądu podpisanego przez sędziego i sekretarza sądowego. Mogło tak się stać tylko za zgodą obecnego na tym posiedzeniu Naczelnika Wydziału Śledczego Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

Przedstawiam jeszcze jedno nagranie z wypowiedzią ówczesnego zastępcy prezesa Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie, a dziś prezesa Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Prezes mówi wprost i wypowiada się w imieniu wszystkich sędziów Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie, nie możemy iść na udry z ministrem obrony narodowej i że gotów jest wypełnić nawet żądanie ministra, które nie ma oparcia w obowiązującym prawie. Prezes ten nadal pełni służbę na zajmowanym stanowisku.

Dowody w formie cyfrowych nagrań, były podstawą prawomocnego wyroku skazującego w tzw. aferze Rywina.

Dlaczego Prokurator Generalny mając takie dowody nie interesuje się tymi sprawami? Czy w swoim sprawozdaniu z działalności prokuratury wspominał o sprawie swojego zastępcy- Naczelnego Prokuratora Wojskowego, którą tu przedstawiłem?  To Pan będzie podejmował decyzję w sprawie tego sprawozdania.

Przedstawiłem tylko drobny ułamek takich spraw z udziałem sędziów wojskowych i prokuratorów wojskowych. Jeżeli nagrania się spodobają udostępnię kolejne.

Uważam, że interes Polski wymaga, aby Pana reakcja była zasadniczo odmienna od reakcji Prokuratora Generalnego. Pana publiczne i stanowcze wypowiedzi pozwalają wierzyć, że tak się stanie.

  

zał. cztery płyty CD.

 

sędzia w stanie spoczynku

ppłk rez. Mariusz Lewiński

 

 

 

Dwa spośród czterech przesłanych premierowi nagrań można znaleźć na naszym kanale YouTube:

 

 

„Przesłuchanie” 
Jest to zapis dźwiękowy przesłuchania ppłk Mariusza Lewińskiego przez prokuratora Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, ppłk Lecha Hajdukiewicza. Nagranie odrzucił jako dowód (!) sędzia ppłk Robert Gmyz na posiedzeniu w sprawie zażalenia na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa przez prokuratora w dniu 26 czerwca tego roku, a sprawa dotyczy przestępstw popełnianych przez prokuratorów i sędziów wojskowych!

 

 

 

 

Drugie nagranie to rozmowa sędziego ppłk Lewińskiego z sędzią płk Januszem Kogutem o testach na narkotyki oraz o tym, że „nie możemy iść na udry z Ministrem Obrony Narodowej”… 

 

 

 

Reklamy

4 uwagi do wpisu “4 płyty dla premiera

  1. Pan Sędzia robi to samo, co ja w poprzednich latach. Moje pisma do Prezesa Rady Ministrów rozpoznawał urzędnik (Jerzy Izdebski), który został dokładnie pouczony, jak ma rozpoznawać sprawę. Rozmawiałam z nim osobiście, więc mam na ten temat własne zdanie. Z Kancelarii PRM otrzymywałam standardową odpowiedź, że prokuratury są niezależne – tak samo jak sądy. Odpowiedzi z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nazbierałam cały stos.Życzę, aby Pan Sędzia miał większą siłę przekonywania, co jest oczywiście konieczne. Prokuratura wojskowa jest siedliskiem złych praktyk i inaczej myślących funkcjonariuszy – funkcjonariuszy systemu, który już dawno wykreśliliśmy z nowej Konstytucji.

  2. Pan sędzia został wyślizgany przez kolegów, nie ma konfitur. Może on sobie te wojskowe kaczki polewać woda, ale zawsze to po nich spłynie.

  3. Walkę z bezprawiem w sądach i prokuraturach prowadzi cała Polska z wyjątkiem osób powołanych do tego celu. można odnieść wrażenie, że łamanie prawa w sadach stało się polską sprawiedliwością. Z jednej strony podkręcanie opinii publicznej medialnymi procesami, ferowanie wyroków przed ich ogłoszeniem, a z drugiej w sadach i w prokuraturach arogancja wobec obowiązujących kodeksów i pełne poczucie bezkarności. Pan premier zajęty opowiadaniem bajek w Krynicy na temat rzekomego wzrostu gospodarczego naszego kraju, milcząco akceptuje ten stan rzeczy. Dowodem na to jest brak odpowiedzi na składane do niego skargi na urzędy sędziowskie. Ten cały wojskowy pion „sprawiedliwości” pokazał na co go stać w sprawie afgańskiej, a teraz popisuje się w śledztwie smoleńskim. Ale takich sędziów i takich prokuratorów potrzebuje ten system. Władza potrzebuje i wzmacnia taki system.

  4. Nie masz racji. To „spłynie” jest tylko pozorne. Wszystko pozostawia ślad i trzeba będzie się z tym zmierzyć. Obecne patologie jw. to tylko próby oddalenia widma nieuchronnej kary. Tak na marginesie nie chciałbym być w skórze tychże sędziów, prokuratorów tzw. słupów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s