Umorzyć, niech nie śmierdzi

Prokurator kap. Wojciech Skrzypek z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Warszawie dostał sprawę, której nie jest w stanie ogarnąć rozumem, albo wręcz odwrotnie – działa na czyjeś polecenie niszcząc i odrzucając dowody, które mogłyby wszystko wyjaśnić. O co chodzi? Dany jest telefon komórkowy, a wraz z nim karta SIM, której zabezpieczenia elektroniczne zostały przełamane przez nieustalonych sprawców by skompromitować właściciela telefonu i karty. Prokurator przekazuje więc telefon od biegłego do biegłego, od ABW do Instytutu Informatyki Śledczej bez akt sprawy i czeka, aż któryś z nich wyda opinię, która pomoże mu w końcu umorzyć śmierdzącą sprawę.

 

Najbardziej zauważalnym efektem oględzin telefonu dr Niegowskiej, przeprowadzonych przez ABW, jest arbitralne wyjęcie numeru 518 169 798 – który jest na nią zarejestrowany – z rejestru HLR (bazy numerów). Oznacza to, ni mniej, nie więcej, że numer nie istnieje. Czy po to właśnie telefon trafił najpierw do „specjalisty” z ABW, a następnie dopiero do Instytutu Informatyki Śledczej?

Jak to możliwe, że telefon sam sobie dzwoni na numer alarmowy policji 997? I tak kilkanaście razy! Sam? Widok telefonu samoistnie inicjującego połączenia na nr 997 jest nieco przerażający…

Stąd właśnie zawiadomienie prokuratury, śledztwo, dowody, biegli, analizy. Logika podpowiada w takim wypadku by zebrać wszystkie dowody i zbadać czy aby nie świadczą one przeciwko wnioskodawcy? Przecież to właśnie mogłoby usprawiedliwić szybkie umorzenie śledztwa. Tymczasem prokurator odmawia (!!!) zbadania jakichkolwiek dowodów. Nie chce ich nawet widzieć, ponieważ jego zdaniem „w oczywisty sposób zmierzają do przedłużenia postępowania”.

– Podczas naszej rozmowy w Wojskowej Prokuraturze Garnizonowej, prokurator Skrzypek prezentował negatywne nastawienie do pokrzywdzonej i próbował przekonać mnie, że pokrzywdzona jest osobą co najmniej niezrównoważoną – mówi mecenas Anna Sadowska, pełnomocnik Grażyny Niegowskiej. – Prokurator Skrzypek naruszył tym samym dobro osobiste mojej klientki. Ponadto podchodził z dużym lekceważeniem do tej sprawy.

Dziś artykułem otwierającym 3obieg.pl jest analiza jaką wykonała Grażyna Niegowska, pokrzywdzona w tej sprawie. To z jej telefonu, w dniu 11 listopada 2012 roku, samoczynnie wychodziły połączenia na numer alarmowy policji 997. Trudno byłoby mi w to wszystko uwierzyć, ale w tym szczególnym dniu miałam redakcyjny dyżur i zbierałam depesze prasowe od dziennikarzy relacjonujących przebieg Marszu Niepodległości. Rozmowę z Grażyną Niegowską zapamiętałam, ponieważ pomagałam jej w pracz nad artykułem dotyczącym sprawy Olewnika. Ale przez większość dnia miałam problemy z łącznością telefoniczną i internetową. Również z Grażyną Niegowską początkowo trudno mi było się połączyć. Dopiero kiedy przestraszona dziwnym zachowaniem telefonu Grażyna napisała do mnie mail, a w nim szczegółowo wyjaśniła co się stało i przesłała dodatkowo zdjęcie telefonu, który sam inicjuje połączenia, nabrałam podejrzeń, że może to nie są przypadkowe problemy z łącznością.

Analiza dr Grażyny Niegowskiej jednoznacznie wskazuje, że zabezpieczenia elektroniczne jej telefonu zostały złamane. Jednak prokuratura nie chce nawet o tym słyszeć, sugerując przy tym, że dr Niegowska, która na kreśleniu map ze zdjęć lotniczych, analizach i wyliczeniach geodezyjnych zęby zjadła, jest niespełna rozumu, a jedyne przełamanie zabezpieczeń telefonu może się odbyć przy pomocy łomu!

Zachęcam do zapoznania się wynikami pracy dr Niegowskiej oraz z wcześniejszymi artykułami na temat tej sprawy.
http://3obieg.pl/skrzypek-na-celowniku
http://3obieg.pl/woman-in-the-middle
http://3obieg.pl/woman-middle-czesc-ii
http://3obieg.pl/artymiak-stan-do-raportu
http://3obieg.pl/apel-naczelnego-prokuratora-wojskowego
http://3obieg.pl/profesjonalista-pilnie-puszukiwany
http://3obieg.pl/wojskowi-prokuratorzy-ukrywaja-przestepcow-ze-sluzby-kontrwywiadu-wojskowego
http://3obieg.pl/idiotacynik-czy-tez-inne-qui-pro-quo
http://3obieg.pl/wniosek-o-wylaczenie-wojskowego-prokuratora-wojciecha-skrzypka
http://3obieg.pl/co-sie-dzieje-w-wojskowej-prokuraturze-garnizonowej-w-warszawie
http://3obieg.pl/interwencja-dziennikarska-krystyny-gorzynskiej
http://3obieg.pl/zagrozona-niezawislosc-polski

2 uwagi do wpisu “Umorzyć, niech nie śmierdzi

  1. Pingback: Nagranie z podsłuchów. Policja nagrała swoje nielegalne czynności na telefon figuranta! | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

  2. Pingback: Dr Grażyna Niegowska – Nagranie z podsłuchów. Policja nagrała swoje nielegalne czynności na telefon figuranta!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s