Granice głupoty

 

Prezydent Bronisław Komorowski wydał wczoraj zgodę na zabór mienia milionów Polaków – podpisał tzw. ustawę o likwidacji OFE. Ale to nie wszystko. Chwilę później oznajmił, że kieruje tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego w celu zbadania jej zgodności z konstytucją RP. Powiedział także, że oczekuje od rządu programu naprawy finansów publicznych.

Jeszcze raz, żeby dobrze zrozumieć. Co zrobił prezydent?

Podpisał ustawę, a następnie skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego ponieważ nie miał pewności, że jest zgodna z ustawą zasadniczą.

To po cholerę podpisywał?

I drugie pytanie pomocnicze: czego oczekuje prezydent Komorowski i od kogo?

Programu naprawy finansów publicznych od rządu prezydent Komorowski oczekuje.

Nie wierzę! Po tym, jak podpisał tę ustawę, a następnie skierował ja do TK, oczekuje programu naprawczego? Czy to aby nie jest jakieś schorzenie psychiczne charakteryzujące się zaburzeniami osobowości? A może żart taki niewybredny z okazji końca roku? Gdzie jest Palikot? Dlaczego nie żąda badań kondycji psychicznej prezydenta? Ma wprawę, niech żąda!

Głupota-małeA ja naiwnie myślałam, że najlepszy żart tego roku, którego nic już nie przebije, to szalet miejski w Warszawie, z miejscem na kawiarnię, za 5 milionów. Słownie – pięć baniek!

I – ex aequo z szaletem – zajęcie komornicze ponad 100 słoików z grzybkami, kompotami, ogórkami, dżemem i miodem, należących do pani Katarzyny z Łuskowa, na poczet długu jej męża, z którym od lat ma rozdzielność majątkową. Konsekwencja zajęcia to, rzecz jasna, licytacja. Cena wywoławcza za słoik ogórków 2,63 zł, grzybki 6,75 zł, a miód 15 zł.

Ogłoszenie autorki

Ekspedycja poszukująca granic ludzkiej głupoty wyruszyła z Warszawy 27 grudnia tego roku, ale wciąż są jeszcze wolne miejsca dla odważnych (głupota może zarażać, trzeba zachować szczególną ostrożność). Chętnych serdecznie zapraszam, zgłoszenia przyjmuję poprzez stronę na Facebooku https://www.facebook.com/margaret.pietkun i w komentarzach pod tekstem. Wystarczy opisać kandydata na zwycięzcę i wskazać źródło do weryfikacji. Najaktywniejsi uczestnicy ekspedycji otrzymają nagrody rzeczowe. Regulaminu nie ma, nie chce mi się pisać. Kwestie sporne rozstrzygam sama, decyzje są ostateczne, nie przewiduję możliwości odwołania się od tych decyzji.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Granice głupoty

  1. Pingback: Prof. Jerzy Żyżyński: OFE to gigantyczny przekręt! | Małgorzata Pietkun

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s