SNAFU

 

W ostatnich dniach w okolicach Karyntii oraz Tyrolu Wschodniego spadło do dwóch metrów śniegu. Opady te uniemożliwiły tym samym dojazd do niektórych terenów w dolinie Gail, Lesach i Tyrolu Wschodnim. 1200 wolontariuszy oraz setki austriackich żołnierzy wsparły mieszkańców w akcji odśnieżania domostw oraz dróg dojazdowych. Ponadto 200 pracowników przedsiębiorstwa energetycznego Kelag pracuje nad naprawianiem szkód, które w wyniku opadów śniegu uszkodziły maszty i przewody energetyczne. Pomoc sąsiedzka jest pisana tutaj wielką literą. Pomaga każdy, kto jest w stanie pomóc.

 

 

Zima w Austrii 1Turyści, którzy w wyniku opadów śniegu oraz V stopnia zagrożenia lawinowego (w chwili obecnej III stopnia) pozostali w hotelach, nie poniosą z tytułu niezaplanowanych noclegów żadnych dodatkowych kosztów. Również kwestia dostarczania dodatkowej żywności do hoteli w Tyrolu Wschodnim przebiega bez problemów. W gminie Hermagor, w którym znajduje się Nassfeld – największy region narciarski Karyntii został uruchomiony specjalny numer alarmowy dla turystów: 042822043. Informacje dotyczące warunków oraz ewentualnych zagrożeń dla narciarzy znajdują się pod adresem lawine.at. Dodatkowo lokalne służby interwencyjne przygotowały dla użytkowników smartphonów bezpłatną aplikację informującą na bieżąco o stanie pokrywy śnieżnej.

W sytuacjach ekstremalnego zagrożenia pogodowego obowiązują wszystkich – zarówno mieszkańców, jak również turystów – zarządzenia lokalnych władz, służb oraz specjalistów. Jednocześnie odradza się podróżowania po zamkniętych trasach oraz dolinach.

 

 

 

A w lubelskim… SNAFU, czyli Sytuacja Normalna Ale Fatalnie Upier…a

mem

 

 

 

Źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s