Co Anita Błochowiak dostała po ojcu?

Jak to co? Fotel prezesa banku. Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Anity Błochowiak na stanowisko prezesa zarządu Banku Spółdzielczego Towarzystwo Oszczędnościowo-Pożyczkowe PA-CO-BANK w Pabianicach.

Błochowiak Anita40 letnia Błochowiak jest magistrem ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego. Skończyła też podyplomowe studia prawno-samorządowe w Instytucie Nauk Prawnych PAN w Warszawie. Była też posłem IV, V i VI kadencji z ramienia SLD.

Jako posłanka SLD, 28 lutego 2003 roku zastąpiła Ryszarda Kalisza w Komisji Śledczej badającej lubczasopisma , czyli tzw. aferę Rywina. Po zakończeniu prac przygotowała raport, w którym napisała, że nie było żadnej „grupy trzymającej władzę”, zaś Lew Rywin działał sam. Raport został przyjęty przez Komisję głosami SLD, Samoobrony i jednego posła niezrzeszonego. Nie przyjął go jednak Sejm – raport Błochowiak musiał ustąpić pola raportowi Zbigniewa Ziobry.

Zasłynęła również, a może przede wszystkim „ciągiem wind i korytarzy pionowych w Agorze” (podczas jednego z przesłuchań w trakcie prac Komisji ds. afery Rywina) oraz ciętą ripostą na słowa Adama Michnika, które wygłosił podczas przesłuchania przez Komisję: „bikiniarze chodzili w kolorowych skarpetkach”. Błochowiak rzuciła wówczas, niby pod nosem, „mówi się, że pedały też”. Później wielokrotnie przepraszała za te słowa.

Skoro już cytuję Anitę Błochowiak, to żal byłoby pominąć i te:

  • W Agorze mamy ciąg wind i korytarzy. Pionowych –

Błochowiak została wiceprezesem Banku Spółdzielczego Towarzystwo Oszczędnościowo-Pożyczkowe PA-CO-BANK w Pabianicach w sierpniu 2011 roku. Obecnie pracuje jako p.o. prezesa. Wcześniej, od 1996 roku, prezesem tego banku był jej ojciec Jerzy Błochowiak, były działacz PZPR, członek komitetu wojewódzkiego tej partii w Sieradzu. Po 1989 roku związany z SLD. Kandydował także, bez powodzenia, do sejmiku wojewódzkiego z list SLD.

W 2011 roku, gdy objęła fotel wiceprezesa PA-CO-BANK, zapewniała, że jej ojciec nie miał nic wspólnego z uzyskaniem tej intratnej posady. Powiedziała wówczas dziennikarzowi Super Expressu: – To, że jest prezesem w tym banku, nie ma nic do rzeczy. Na stanowisko wiceprezesa powołała mnie rada nadzorcza, a mój ojciec nie miał na to żadnego wpływu – zapewniała wówczas Błochowiak.

Źródło: PRNews, KNF

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Co Anita Błochowiak dostała po ojcu?

  1. Bardzo żle wróżę temu bankowi. Niech Rada Nadzorcza dobrze przyjrzy się tej pani, aby wiedziała komu będzie zawdzięczać upadek. Ilość kredytów nierafionych udzielonych przez bank będzie znaczna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s