Stypendia dla rodzin z dziećmi w ciężkim stanie klinicznym

 

SPESStowarzyszenie SPES oferuje stypendia przeznaczone dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. Nabór wniosków o przyznanie stypendium trwa od 28 lutego do 28 marca 2014 roku.

– Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a Twoja rodzina znajduje się w niedostatku, jesteś potencjalnym adresatem naszego stypendium – czytam na stronie Stowarzyszenia.

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin, jest ono przyznawane na okres jednego roku.

  • Przyznawane świadczenie jest zasiłkiem pomocy społecznej z funduszy pozarządowych, niepodlegającym opodatkowaniu, przyznawanym na okres kolejnych 12 miesięcy i wypłacanym miesięcznie lub kwartalnie – czytam na stronie. – Wysokość świadczenia jest ustalana indywidualnie (w pierwszej edycji Programu była to kwota średnio 800 zł miesięcznie dla każdego stypendysty).

Wniosek może złożyć każda rodzina, która sprawuje opiekę nad dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym, wymagającym całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, np. wsparcia oddechu respiratorem czy karmienia dojelitowego, a dodatkowo rodzina ocenia swoją sytuację materialną jako trudną. Stypendia są przyznawane rodzinom, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji ponieważ Stowarzyszenie ma ograniczone środki. Ale wniosek może złożyć każdy, kto tego potrzebuje i cierpliwie czekać na decyzje o stypendium. Pomoc SPES nie przekreśla możliwości korzystania z innych instytucji i organizacji charytatywnych, a złożenie wniosku nie wymaga załączania całej dokumentacji medycznej, jedynie udzieleniu wyczerpujących odpowiedzi na pytania zawarte w bazie rekrutacyjnej dotyczące dochodów wszystkich wspólnie zamieszkujących członków rodziny, sytuacji mieszkaniowej, majątkowej oraz problemów zdrowotnych dziecka.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych materiałach i na stronie: http://www.spes.org.pl/stypendia

Źródło informacji: SIZ PAP, Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s