From Poland With Love czyli plują nam w twarz, a my, że deszcz pada

 

W krajach UE, szczególnie we Francji polscy przedsiębiorcy, świadczący usługi transgraniczne, spotykają się coraz częściej z dyskryminującymi praktykami. W Wielkiej Brytanii natomiast, premier David Cameron całą winą za kiepską kondycję budżetu Wielkiej Brytanii próbował obciążyć imigrantów z Polski. 

 

Zrzut ekranu 2014-03-14 23.03.55

„From Poland With Love”; Źródło: YouTobe/FromPolandWithLove ForGreatBritain

 

Polska Izba Handlu zwraca uwagę, na ukazujące się w m.in. prasie francuskiej artykuły na temat delegowanych pracowników z innych krajów UE, które – w sposób niezgodny z prawdą – przedstawiają działalność firm delegujących i osób wykonujących swoje zadania na ich rzecz, co pogłębia negatywne nastawienie społeczne do pracowników z inny krajów – zwłaszcza z Polski. Nagłaśnianie przez media tylko negatywnych aspektów prowadzi do licznych kontroli i praktyk dyskryminacyjnych. W rezultacie sytuacja taka może doprowadzić do zablokowania przepływu usług i pracowników – podstaw funkcjonowania UE, upadku polskich przedsiębiorstw i utraty legalnych miejsc pracy przez polskich pracowników.

 

Z dyskryminacją Polaków spotkać się można także na wyspach, a to za sprawą premiera Davida Camerona, który wielokrotnie już obarczył Polaków winą za pobieranie zasiłków. Słowa Camerona odbiły się w Europie szeroki echem, ale niewiele osób zwróciło uwagę na to, że argumenty przytaczane przez brytyjskiego premiera są – delikatnie mówiąc – na wyrost i służyć mają jedynie celom populistycznym. Nie będę się rozwijać na temat byłego już ministra do spraw imigrantów Marka Harpera (z gabinetu Camerona), który zatrudnił był pomoc domową bez pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii. O tym możecie sobie poczytać w artykule Pawła. Tyle właśnie jest warte biadolenie brytyjskich polityków n temat kosztów polityki socjalnej Zjednoczonego Królestwa.

 

W odpowiedzi na ataki Camerona na polskich imigrantów, w sieci pojawił się film mający odkrywać całą prawdę o Polakach. Troszkę ona huraoptymistyczna jest ta prawda, choćby w kwestii Hanny Gronkiewicz Waltz czy Jana Pawła II zestawionego z Michaelem Jacksonem, ale… pewnie się czepiam.

Narracja flmu prowadzona jest z typowym angielskim poczuciem humoru i to rzeczywiście może do Anglików trafić. Film został zrealizowany przez Studio Czarny Słoń na zlecenie i za pieniądze PKN Orlen. Zobaczmy:

 

 

Źródło: SIZ PAP, Polska Izba Handlu

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “From Poland With Love czyli plują nam w twarz, a my, że deszcz pada

  1. Pingback: From Poland With Love czyli plują nam w twarz, a my, że deszcz pada | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s