Jeszcze o mandatach – przemilczane przez media

 

radar 212 marca 2014 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł zgodność Art. 96 § 3 kodeksu wykroczeń z Konstytucją, ale też ograniczył jego stosowanie w ten sposób, że spowodował unieważnienie wszystkich dotychczasowych mandatów. Co to oznacza?

 

Konsekwencją jest, co naturalne, natychmiastowe wprowadzenie w życie zmian wynikających z orzeczenia TK, a to z uwagi na zapis w Art. 190 Konstytucji RP, który mówi, że „orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne”. Oznacza to również, że wszystkie dotychczas wystawione mandaty są… nieważne, a chodzi przecież o setki milionów złotych!

 

Orzeczenie Trybunału stawia w niezwykle trudnej sytuacji miasta, gminy i oczywiście ministerstwo finansów. Bo oto przed ukaranymi już kierowcami otwiera się szansa na zwrot zapłaconych kar. Wystarczy jedynie złożyć wniosek o umorzenie toczącego się postępowania, anulowanie wystawionych mandatów i oczywiście zwrot pieniędzy, ale także anulowanie  punktów karnych, zwrot kar porządkowych, zwrot utraconych praw jazdy i – co naturalne – poniesionych kosztów.

 

Jak to zrobić?

Zainteresowanych odsyłam do autora całego zamieszania, czyli Tomka Parola, szefa portalu 3obieg.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s