Zarzuty dla BGŻ BNP Paribas za oszustwa Amber Gold

 

Trzy lata. Tyle czasu musiało upłynąć by cokolwiek drgnęło w jakże prostej (typowa konstrukcja oszustwa finansowego) i jakże mocno skrywanej przez mocodawców (władzę) zbrodni kradzieży w białych rękawiczkach lub inaczej „narodowej zbiórki ” kasy dla bardzo POtrzebujących za pośrednictwem firmy Amber Gold, prowadzonej przez Marcina P. wielokrotnie już wcześniej prawomocnie karanego za oszustwa finansowe, który dla zmylenia tropu gotów był nawet przyjąć nazwisko żony pozbywając się własnego, figurującego przecież w rejestrach skazanych.

 

Amber_Gold_moze_wyplacic_5855639

 

O jaki zatem proces chodzi, bo przecież Marcin P. i jego żona wciąż nie odpowiedzieli za swoją działalność? O zbiorowy!

Puls Biznesu opublikował dziś artykuł, w którym uznał za zbiorowy sukces ofiar Amber Gold przyjęcie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie pozwu zbiorowego przeciwko BGŻ BNP Paribas. Oszukanych reprezentuje kancelaria prawna MyLO, której prawnicy – moim zdaniem – uczepili się jedynie tego, że roszczenia osób oszukanych oparte są na tej samej podstawie. I Sąd Apelacyjny w Warszawie przyznał im rację, bo przecież oszukała ich ta sama firma, która podpisywała z nimi takie same umowy. Ale jaki udział w tym procederze miał bank BGŻ BNP Paribas, wówczas tylko BGŻ? Otóż bank miał tylko nieprzyjemność prowadzić dla spółki Amber Gold rachunki i wynajmować skrytki. I o to właśnie oszukani i ich pełnomocnicy mają do banku żal.

 

Osobiście nie odbieram tego procesu jako sukces. Przeciwnie. Nie wierzę by proces zbiorowy poszkodowanych przez Amber Gold z bankiem –
dziś BGŻ BNP Paribas, który jeszcze jako BGŻ tylko obsługiwał rachunki Amber Gold, wniósł coś sensownego do tej sprawy i dał poszkodowanym satysfakcję i zrekompensował szkody. Odbieram to jako cios na odlew, byle komu, byle przyłożyć, wymierzony na zlecenie wściekłych i działających w emocjach (co zrozumiałe!!!) oszukanych klientów podstępnej firmy, którzy teraz dają się – proszę wybaczyć kolokwializm – dymać przez kancelarię prawną.

 

amber_gold_marcin_p_pap600

 

Prawnicy z MyLO, moim zdaniem, doskonale wiedzą, że taki pozew nic nie wniesie i szkód nie naprawi, ale umieją liczyć. Zarobią na nim nie przymierzając jak spece od złota w Amber Gold. Każdy bowiem, kto chce przystąpić do tego pozwu, musi wnieść opłatę. Prawnicy i kancelaria otrzymają sowite wynagrodzenie, a BGŻ BNP Paribas nie będzie miał dużego problem by przed sądem udowodnić, że prowadzenie rachunku firmie – czymkolwiek się ona zajmuje – nie jest zbrodnią samą w sobie. Więcej, bank nie ma narzędzi prawnych by ocenić, czy działalność obliczona jest na oszukanie kilkudziesięciu tysięcy osób czy nie. Zarzut brak blokad na kontach też jest raczej mizerny. Bank – to dla mało orientujących się – nie blokuje kont pod wpływem informacji z kilku czy nawet kilkunastu artykułów prasowych, a dopiero po otrzymaniu zajęcia komorniczego lub nakazu prokuratorskiego/sądowego. Dlatego uważam, że taki proces to gra na zwłokę, ponieważ nie zanosi się by główny proces zainicjowany przez prokuratora w ogóle ruszył, a czas płynie i trzeba działać by jeszcze przed przedawnieniem wyrwać kasę od poszkodowanych. Skoro raz dali się wpuścić w maliny to dlaczego nie powtórzyć scenariusza? Czyż nie?

 

na-krzywdzie-ludzi-zarobili-27_22583339Tym czasem ten dzieciak od AG i jego żona (choć to tylko płotki) wciąż nie odpowiedzieli za swoją bezczelną działalność. Najgorsze w tym jest jednak to, że, jeśli nie nastąpią diametralne zmiany w szeregach władzy, nie ma żadnych szans na wyłuskanie, osądzenie i ukaranie realnych sprawców tej kradzieży, tj. osób, które najęły Marcina P. i jego żonę do wykonania tej – nazwijmy to – „zbiórki narodowej”.

Bardzo chętnie przejdę się na rozprawę przeciwko bankowi BGŻ BNP Paribas i posłucham jakie armaty przeciwko bankowi mają zamiar wytoczyć pełnomocnicy okradzionych przez Amber Gold.

 

 

Inne artykuły na temat Amber Gold:

https://malgorzatapietkun.wordpress.com/2012/11/21/wielkie-afery-finansowe-sad-i-knf/

https://malgorzatapietkun.wordpress.com/2012/07/16/amber-gold-czy-kolejny-przekret/

https://malgorzatapietkun.wordpress.com/2012/07/18/banki-upadaja-a-amber-gold-nie/

https://malgorzatapietkun.wordpress.com/2012/07/18/amber-gold-pozywa-knf/

https://malgorzatapietkun.wordpress.com/2012/08/03/abw-w-amber-gold-trwa-postepowanie-na-wniosek-prokuratury/

https://malgorzatapietkun.wordpress.com/2013/02/12/jeszcze-o-amber-gold/

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Zarzuty dla BGŻ BNP Paribas za oszustwa Amber Gold

  1. Pingback: Ruszył proces i od razu bomba | Małgorzata Pietkun

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s