UWAGA! Fałszywy komornik

Od pewnego czasu do skrzynek na listy trafiają sfałszowane pisma komornicze, które pochodzą rzekomo od Rafała Wojtyny z Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Woli w Warszawie. To blef. Rafał Wojtyna rzeczywiście jest komornikiem, ale ktoś się pod niego podszywa.

be4b8af8-d5e3-4b52-b8a6-db046ace1e7a

Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania pisma zatytułowanego „Zajęcie Wierzytelności” bądź innych budzących wątpliwości, w szczególności w sytuacji, w której osoba w nim wskazana jako dłużnik kwestionuje zobowiązanie mające podlegać egzekucji.

 

Oczywiście, nie każde pismo z kancelarii Rafała Wojtyny to blef, ale warto to sprawdzić. Jeśli nie wiesz jak, napisz do nas, nasi prawnicy zrobią to za Ciebie.

 

Druga sprawa to fałszywe zaproszenia na komornicze aukcje on-line

 

W ostatnim czasie wiele osób otrzymało mailem zaproszenie do dział w aukcji komorniczej on-line od Artura Paciorka (Komornik artur.paciorek@komorniczeaukcje.pl) podającego się za komornika. To także blef!

A.Paciorek zachęca do skorzystania z rzekomej świątecznej licytacji on-line sprzętu ADG, RTV. Krajowa Rada Komornicza natomiast zawiadamia, że te zaproszenia są nieprawdziwe i prosi o powstrzymanie się od udziału w tych licytacjach. KRK ostrzega także przed otwieraniem wszelkich załączników dołączonych do wiadomości.

 • Informujemy, iż aktualnie komornicy nie przeprowadzają licytacji on-line, a nadawcą tych wiadomości nie jest Krajowa Rada Komornicza, zaś rzekomy Artur Paciorek nie jest komornikiem sądowym – stanowczo stwierdza KRK.

 

Wyłudzenia na fałszywego komornika zdarzały się już wcześniej…

 

…ale nigdy na taką skalę.

 

W styczniu i lipcu ubiegłego roku ( o tych wiemy na pewno) za pośrednictwem poczty elektronicznej oszuści rozsyłali maile podszywające się pod komorników z adresów: biuro@egzekucje-komornicze.y0.pl oraz marcin.kundela@op.pl zatytułowane „Komornicze zajęcie egzekucyjne konta bankowego”. Maile podpisane były przez osoby podające się za Komornika Sądowego Przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie Magdalenę Teresińską (te z lipca) i Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza Marcina Kundelę.
W treści takich maili pojawiały się informacje o rzekomo wydanym nakazie zapłaty w postępowaniu upominawczym Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy wraz z plikiem do pobrania (sic!!!), który miał być fotokopią tegoż wyroku. W istocie załącznik był zwyczajnie plikiem instalacyjnym złośliwego oprogramowania, który po próbie pobrania bądź uruchomienia mógł wyrządzać nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych, a tym samym także pieniędzy i początek pasma nieszczęść.

 

To nie koniec atrakcji z fałszywymi komornikami

 

z17518837Q,Kierunek--komornikRok temu, łódzka prokuratura postawiła aż 7 zarzutów oszustwa 45-letniemu mężczyźnie podającemu się za komornika, który wyłudzał pieniądze od firm.

Rzecznik łódzkiej prokuratury powiedział, że oszust podający się za komornika oferował po atrakcyjnych cenach różne towary (poza aukcjami komorniczymi), brał pieniądze i znikał. Sprzedawał najczęściej po zaniżonych cenach cukier i… ciężarki do wyważania kół samochodowych.

Uwiarygadniać miało go jedynie to, że na transakcje umawiał się w okolicy sądów lub przypadkowych kancelarii prawnych, a w odpowiednim czasie, brał pieniądze i mówił, że idzie „do kancelarii wystawić dokumenty” i znikał. Wyłudził w ten sposób ok 80 tys. złotych. I nie był to jego premierowy występ. Podobnie „pracował” dwa lata wcześniej dlatego łódzcy policjanci nie mieli większego problemu z  ustaleniem sprawcy. Został złapany w hotelu w Zgierzu. Fałszywemu komornikowi grozi 12 lat więzienia.

 

Komu wierzyć?

 

Dobre pytanie, nieprawdaż? Dożyliśmy czasów, że nie można wierzyć nawet pismu od komornika. Jedno jest pewne. W dobie zalewu poczty tradycyjnej i mailowej spamem i próbami wyłudzenia – danych, pieniędzy, etc. – każde pismo i każdy mail z żądaniem od nas czegokolwiek trzeba sprawdzić. Zamiast się tym zamartwiać i kombinować jak koń pod górkę, zwróć się do nas. Wyślij nam pismo lub maila jaki otrzymałeś, a nasi prawnicy zajmą się resztą. Sprawdzą czy to nie blef i jeśli pismo (mail) rzeczywiście został wysłany przez komornika, poprowadzą sprawę i pomogą rozwiązać problem.

 

Każdego, kto otrzymał maila lub pismo od osób podszywających się pod komornika proszę o kontakt

 

12243454_842510422536543_1698884950840890570_nArtykuł został także opublikowany na blogu Kancelarii Direct www.Anuluj-Dług.pl

Nie wiesz jak co zrobić ze swoją sprawą, a nie chcesz popełnić błędu? 

Zapytaj prawnika korzystając z właściwego przycisku lub zakładki lub zapoznaj się z poradami darmowymi na blogu!

Powinieneś uzyskać w ciągu 2 dni pełną opinię prawną i ścieżkę postepowania.

 

3 uwagi do wpisu “UWAGA! Fałszywy komornik

 1. Dzięki serdeczne za ostrzeżenie. Gdyby nasze sądy szybciej działały ,to ci panowie długo by się zastanawiali czy wart brać się za taki zarobek.

 2. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (art. 32).
  Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako „ PAŃSTWO PRAWNE „ równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz.
  Sędzia Daniel Strzelecki ( Jelenia Gora )winien więc odpowiadać za rażące naruszenie prawa !
  Ilu takich Biedrzyńskich jest w Polsce, panie ministrze Ziobro?
  O ilu z nich nikt nawet słowa nie napisze?
  Czy nadal mają żyć w gorzkim poczuciu krzywdy, wyrządzonej im przez Państwo?
  http://pressmania.pl/?p=32602
  http://3obieg.pl/daniel-strzelecki-nietykalny
  „Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości”.
  http://tagen.tv/vod/2016/08/latwiej-w-polsce-liczyc-na-sumienie-przestepcy-niz-na-sumienie-wymiaru-sprawiedliwosci/?c=4554

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s