300 mil do… domu

Warszawski Sąd kazał 8-letniej Mai, Polce urodzonej i mieszkającej dotychczas z mamą w Warszawie, zamieszkać w Szwecji. „Tam będzie jej lepiej” orzekł Sąd. Wstrząsająca audycja Radia Solidarność

"Czekanie" 25 stycznia 2014 r.

Przed niespełna tygodniem polski Sąd wydał wyrok, wbrew opiniom polskiej i szwedzkiej opieki społecznej, na mocy którego 8-letnia Maja nie może wrócić do Polski, do mamy, skąd porwał ją ojciec (wszedł do szkoły i zabrał dziecko z lekcji tak jak stało) i musi zostać w Szwecji – bo tam jej będzie lepiej z opiekunką (ojciec jest pilotem i wiecznie nie ma go w domu). Kontrola szwedzkiej opieki społecznej przeprowadzonej w Polsce, w domu matki dziewczynki była dla Szweda miażdżąca – dziecko powinno zostać przy matce, z którą jest związana, gdzie ma dom, rodzinę, szkołę, przyjaciół i stabilne życie. Mimo to Sąd w Warszawie uznał, że „w Szwecji dziecku będzie lepiej”.
Jeszcze bardziej bulwersuje zachowanie polskiej policji, która pomagała Szwedowi „egzekwować” nieprawomocny szwedzki wyrok sądu, w Polsce nie ważny.
Polskie sądy jako jedyne w Unii Europejskiej nie walczą o nieletnich obywateli godząc się bezkrytycznie na oddawanie dzieci obcym rządom i instytucjom, a nawet rezygnację z polskiego obywatelstwa. Problem dotyczy kilkudziesięciu tysięcy dzieci.

Słuchaj na antenie Radia Wnet/Radia Solidarność: Czy polskie sądy sprzedają polskie dzieci?

2 uwagi do wpisu “300 mil do… domu

  1. Brak mi słów, aby wyrazić to co czuję… Chyba najlepszym będzie obrzydzenie i jeszcze nienawiść. Mocne słowo, wiem, ale gdy chodzi o bezbronne dziecko, moglabym chyba własnoręcznie lać krzywdzicieli.
    Jak dla mnie takie orzeczenie budzi podejrzenie, że ktoś „wziął w łapę”, a los dziecka i jego uczucia, jego trauma, nie ma żadnego znaczenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s